RAPORT

Pogarda

Antyterroryści w akcji. Ćwiczenia przed ŚDM i szczytem NATO

Najnowsze

Popularne

Szturm antyterrorystów, ewakuacja VIP-ów, desant ze śmigłowca – tak wyglądają wtorkowe ćwiczenia służb mundurowych, odpowiedzialnych za zabezpieczenie szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

Ćwiczenia antyterrorystów

zobacz więcej

W okolicach Stadionu Narodowego służby ćwiczą m.in. szturm żołnierzy jednostek GROM, ewakuację VIP-ów i uczestników imprezy masowej, desant ze śmigłowca policyjnego oraz z pontonu, a także działania pirotechniczne na miejscu wybuchu i transport rannej osoby przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ćwiczeniom przygląda się szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruchem drogowym kieruje policja.

Mariusz Błaszczak szef MSWiA oceniając przebieg dzisiejszych ćwiczeń powiedział:

– Zadaniem tych ćwiczeń była koordynacja służb. Zarówno tych podlegających szefowi MSWiA, ministrowi obrony narodowej jak i służby zdrowia. Muszą one sprawnie funkcjonować. Muszą również te formacje współdziałać w sytuacjach sprawiających zagrożenie.Ćwiczenia pokazały, że nasze służby są dobrze przygotowane zarówno podczas ŚDM jak i zbliżającemu się szczytowi NATO.

Szkolenia antyterrorystyczne zaplanowano też na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych przy Włościańskiej. Tam pracownicy MZA i żandarmeria wojskowa przeprowadzą m.in. symulację konwojowania autobusów do miejsca koncentracji i sprawdzenia pirotechnicznego pojazdu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej