Raport

Epidemia koronawirusa

Zmarł Krystian Rempała. 18-letni żużlowiec przegrał walkę o życie

Przez niecały tydzień toczył walkę o życie, ale niestety bez powodzenia. Nie żyje Krystian Rempała, 18-letni żużlowiec, który tydzień temu miał groźny wypadek podczas ligowego meczu w Rybniku. W związku z żałobą po śmierci zawodnika Unii Tarnów, wszystkie zaplanowane na niedzielę 29 maja mecze Ekstraligi i I ligi żużlowej zostały odwołane.

Młody żużlowiec już po operacji. Jego stan wciąż jest krytyczny

Do poważnego wypadku doszło w drugim biegu meczu ekstraligi żużlowej ROW Rybnik – Unia Tarnów. Na pierwszym wirażu zderzyli się juniorzy obu...

zobacz więcej

18-latek zmarł w szpitalu, w Jastrzębiu-Zdroju. Lekarze stwierdzili u niego krwiaka i obrzęk mózgu. Od niedzieli przebywał w śpiączce.

„Z przykrością informujemy, że w wyniku obrażeń odniesionych na torze podczas meczu VI rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów, rozegranego 22 maja br., w dniu 28 maja zmarł 18-letni Krystian Rempała, żużlowiec Unii Tarnów. Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o. o. składa wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim. W związku ze śmiercią Krystiana Rempały na stadionach PGE Ekstraligi przed meczami VII rundy ogłoszona zostanie minuta ciszy” – napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej ekstraligi.

W związku z żałobą po śmierci zawodnika Unii Tarnów wszystkie zaplanowane na niedzielę 29 maja mecze Ekstraligi i I ligi żużlowej zostały odwołane.

W kilku miejscowościach odbyły się msze święte w intencji powrotu do zdrowia młodego zawodnika. W szpitalu na wieści o stanie zdrowia syna czekał ojciec zawodnika Jacek, też w przeszłości żużlowiec. W upublicznionym liście do środowiska żużlowego zaapelował o wsparcie także dla zawodnika ROW Rybnik Kacpra Woryny.

„Nie można go o nic oskarżać. Wiemy, że żużel to bardzo niebezpieczny sport. Wszyscy chcą rywalizować i dbają o to, aby nie zrobić krzywdy rywalowi. Prosimy, by środowisko żużlowe się zjednoczyło i było wsparciem nie tylko dla naszego syna, ale również dla Kacpra” - napisał Jacek Rempała.

Tragiczny wypadek

Do wypadku doszło 22 maja w drugim biegu meczu ekstraligi żużlowej ROW Rybnik – Unia Tarnów. Na pierwszym wirażu zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała. Temu drugiemu spadł kask. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

Krystian Rempała był synem byłego żużlowca Jacka Rempały oraz bratankiem Grzegorza, Tomasza i Marcina Rempałów, również byłych i obecnych zawodników uprawiających czarny sport.

źródło:
Zobacz więcej