RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

TVP Info nieoficjalnie: sekcja zwłok nie wykazała udziału osób trzecich w śmierci oficera SKW

Jak się nieoficjalnie dowiedziała TVP Info dotychczasowe ustalenia w sprawie okoliczności śmierci wysokiego rangą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie wskazują na udział osób trzecich. Potwierdziła to przeprowadzona sekcja zwłok. Ciało pułkownika Waldemara K. znaleziono w środę w Mińsku Mazowieckim.

Monitoring rozwiąże zagadkę śmierci Petelickiego?

W poniedziałek ma zostać formalnie wszczęte śledztwo ws. śmierci twórcy i pierwszego dowódcy GROM-u Sławomira Petelickiego. Według wstępnych...

zobacz więcej

Znaleziony oficer odpowiadał za bezpieczeństwo przemysłowe państwa, a dokładniej certyfikaty bezpieczeństwa dla firm z sektora zbrojeniowego. To niezwykle wrażliwy obszar, gdzie interesy wywiadów i przemysłu zbrojeniowego przenikają się z dużymi pieniędzmi. Czasami nawet miliardami złotych.

Waldemar K. od 20 lat pracował w służbach specjalnych, był zastępcą naczelnika w Zarządzie Bezpieczeństwa Informacji Niejawnych. 10 lat temu, jako jeden z nielicznych oficerów WSI, pozytywnie przeszedł weryfikację i rozpoczął pracę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. – To długoletni oficer służb specjalnych, wcześniej WSI a obecnie SKW. Jego zadaniem była praca w Zarządzie Informacji Niejawnej SKW. Jeszcze kilka dni temu widziany był w pracy – mówił na antenie TVP Info Cezary Gmyz z „Do Rzeczy”.

Prokuratura: najprawdopodobniej samobójstwo

Prokuratura od samego początku śledztwa nie wykluczała, że śmierć mogła być samobójstwem. – Nic nie wskazuje na udział osób trzecich w śmierci oficera SKW – powiedział w czwartek prokurator Michał Dziekański z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodał, że informację będzie można w pełni potwierdzić dopiero po opinii biegłego.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego istnieje od 1 października 2006 roku. Zastąpiła Wojskowe Służby Informacyjne. Obecnie szefem służby jest Piotr Bączek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej