RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejne podpalenia aut w Gdańsku. „Kłęby dymu, huk strzelających opon”

W Gdańsku znowu płoną samochody. Około 3 w nocy w centrum gdańskiego Wrzeszcza spłonęło pięć aut. Najprawdopodobniej kolejny raz doszło do podpalenia.

Gdańsk: sześć osób zatrzymanych w sprawie podpaleń aut. „Jesteśmy na tropie pozostałych”

Sześć osób, które mają związek z podpaleniami kilku samochodów w Gdańsku, zatrzymała policja. To mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 15 do 32...

zobacz więcej

– Świadkowie mówią o kłębach czarnego dymu i huku strzelających opon – mówiła Agata Mielczarek, reporterka TVP Info.

Policja nie potwierdziła jeszcze faktu podpalenia samochodów, ale wszystko na to wskazuje. Nagrania monitoringu, którymi dysponuje właściciel jednego ze sklepów, w okolicy którego spłonął samochód, mogą wskazywać sprawcę.

– Na nagraniach widać mężczyznę, który – o godz. 2.43 – trzyma coś w dłoni i przechadza się ulicą. Ponownie na nagraniu pojawia się o godz. 2.50. Wtedy też widać wybuch – dodał Agata Mielczarek.

Na miejscu szybko pojawiła się straż pożarna. Akcja gaśnicza trwała około godziny.

Gdańsk: znów spłonęły auta. Cztery należały do jednego właściciela

Pięć samochodów spłonęło tej nocy w Gdańsku, a dwa zostały nadpalone. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Morena przy ulicy Mariana Raciborskiego....

zobacz więcej

Podpalenia w Gdańsku to nie nowość

Plaga podpaleń samochodów osobowych zaczęła się w Gdańsku dwa lata temu. We wrześniu 2014 roku doszło do podpalenia aż 19 samochodów. Najwięcej samochodów strawił ogień na Suchaninie, a także w dzielnicach Siedlce i Wrzeszcz. Policja zatrzymała wówczas 33-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Gdańska przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Niestety, aresztowanie sprawcy nie powstrzymało kolejnych podpalaczy. Później w Gdański jeszcze kilka razy dochodziło do podpaleń prywatnych samochodów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej