RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Syryjczycy ranili Polaka w centrum handlowym w Görlitz

Polak został lekko ranny w bójce z dwoma Syryjczykami. Przypuszczalnie został zaatakowany sygnetem tak zaprojektowanym, że można nim poderżnąć gardło. Do incydentu doszło w centrum handlowym w Görlitz. O sprawie 18 maja informowało niemieckie Radio Lausitz.

Wielka andrzejkowa bójka po potańcówce. Imprezę zorganizowała polska parafia w Londynie

30 Polaków pobiło się przed polskim kościołem w londyńskiej dzielnicy Islington. Tak zakończyli andrzejkową zabawę. Wrzaski obudziły pobliskich...

zobacz więcej

„Do bójki doszło we wtorek po południu o godz. 14.45 przed centrum handlowym w Görlitz na ulicy Struvestraße. Trzech mężczyzn po werbalnej sprzeczce rzuciło się na siebie. W czasie bójki dwóch Syryjczyków, w wieku 18 i 21 lat, lekko zraniło 20-letniego Polaka” – czytamy w oświadczeniu policji.

Poszkodowany odniósł ranę ciętą w okolicach szyi, została mu udzielona pomoc ambulatoryjna. Według pierwszych ustaleń policji, skaleczenie nastąpiło przy użyciu pierścienia jednego ze sprawców. Ta część biżuterii sprawcy została zabezpieczona jako materiał dowodowy. W czasie bójki lekko ranny został także jeden ze sprawców. Policja kryminalna prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Niebezpieczne narzędzie

Jak podaje reporter TVP Info Marcin Rosiński, zabezpieczony przez policję pierścień był tak skonstruowany, że można nim poderżnąć komuś gardło.

Görlitz prowadzi politykę otwartych drzwi dla migrantów. Zamieszkało około 170 rodzin z Bliskiego Wschodu, w których jest wielu młodych mężczyzn. Do czasu wyjaśnienia ich statusu, uchodźcy nie mogą podejmować pracy, snują się więc bez celu po niemieckim mieście, przekraczają też polską granicę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej