Ogromny odyniec zaatakował staruszkę. Kobieta nie żyje

Wytypowany przez policję dzik został zabity przez myśliwego (fot. Flickr/Adrian Korte)

Tragedia w Kurozwękach (woj. świętokrzyskie). Dzik zaatakował spacerującą starsza kobietę, która zmarła wskutek odniesionych ran.

Indyjski samolot zderzył się z dzikiem. Pasażerom nic się nie stało

Samolot z 53 osobami na pokładzie zjechał w piątek z pasa do lądowania na lotnisku w Dżabalpurze w Indiach, ponieważ na drodze nagle pojawił się...

zobacz więcej

Staruszka wybrała się na spacer. Ponieważ długo nie wracała, jej syn ruszył na poszukiwania. Udało mu się odnaleźć matkę. Leżała na łące blisko lasu, około 300 metrów od zabudowań. Była ciężko poraniona – miała rany szarpane i kłute. Zanim straciła przytomność zdołała powiedzieć, że zaatakował ją dzik.

Syn wezwał karetkę pogotowia, na pomoc poszkodowanej było już jednak za późno. Lekarz mógł już jednak tylko stwierdzić zgon 85-latki.

170-kilowy odyniec

Z ustaleń policji, która została powiadomiona o zdarzeniu, wynika, że w tej okolicy dwa dni wcześniej widziana była locha z małymi. Szybko wytypowano podejrzane zwierzę. – W zaroślach nieopodal miejsca znalezienia ciała starszej pani, policjanci zauważyli dzika – relacjonował Mariusz Bednarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Na miejsce sprowadzono myśliwego z lokalnego koła łowieckiego, który odstrzelił ważącego przeszło 170 kilogramów odyńca.

Ciało 85-latki zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostało poddane sekcji mającej wyjaśnić bezpośrednią przyczyną śmierci starszej pani.

źródło:
Zobacz więcej