RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

96-letni Amerykanin skończył zoologię w Kalifornii

Alfonso Gonzales uzyskał tytuł licencjata zoologii (TT/KTLA)
Alfonso Gonzales uzyskał tytuł licencjata zoologii (TT/KTLA)

Na naukę nigdy nie jest za późno – najwyraźniej to powiedzenie wziął sobie do serca niejaki Alfonso Gonzales. Amerykanin został jedną z najstarszych osób na świecie, która zdobyła wyższe wykształcenie. 96-latek uzyskał tytuł licencjata zoologii Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Boss mafii dostanie odszkodowanie, bo przerwał studia prawa

Były boss mafii z Apulii na południu Włoch, odbywający karę dożywocia za trzy zabójstwa, otrzyma odszkodowanie od państwa za to, że po...

zobacz więcej

Gonzales, weteran II wojny światowej, rozpoczął edukację w szkole wyższej w 1947, po zakończeniu służby w marynarce. Wówczas nie zdołał jednak ukończyć studiów, choć do uzyskania dyplomu zabrakło mu – jak twierdzi – bardzo niewiele.

Po niemal 70 latach władze uczelni pozwoliły mu uzupełnić brakujący materiał. Dzięki temu uzyskał on tytuł licencjata z zoologii. Gonzalesowi przygotowano specjalny kurs, dzięki czemu pod koniec życia zdobył upragnione wyższe wykształcenie.

Zoologia to pasja Amerykanina. Zawodowo przez ostatnie 55 lat zajmował się prowadzeniem firmy zajmującej się pielęgnacją ogrodów.

źródło:
Zobacz więcej