RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zagraniczni turyści chętniej wybierają wakacje w Polsce

Kraków jest jednym z chętniej odwiedzanych polskich miast  (fot. flickr.com/Gabriela Fab)
Kraków jest jednym z chętniej odwiedzanych polskich miast (fot. flickr.com/Gabriela Fab)

Najnowsze

Popularne

Coraz więcej turystów z zagranicy wypoczywa w naszym kraju. Polacy odkryli w tym sezonie wakacyjnym nowe kierunki – Albanię i Czarnogórę.

Uchodźcy odstraszyli turystów. Kolonia liczy straty

Sylwestrowe ekscesy w Kolonii sprawiły, że do miasta – dotąd jednego z najpopularniejszych w Niemczech – przyjeżdża coraz mniej turystów. Od...

zobacz więcej

Do Polski najchętniej przyjeżdżają Niemcy, a także Brytyjczycy, Francuzi czy Włosi. Wynika to ze zmiany ofert biur podróży, wzrostu kompetencji polskich usług turystycznych, lepszej promocji kraju za granicą, jak również z faktu, że Polska uznawana jest za bezpieczny kraj – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk.

Przytacza przykład komunikatu brytyjskiego MSZ, gdzie Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych miejsc dla turystów z Wielkiej Brytanii. Nie ma tam konkurentów naszego państwa, czyli Francji i Hiszpanii.

Polacy na wakacje najchętniej wybierają Grecję, ale największy wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem odnotowały Bułgaria i Hiszpania. Podwoiła się też liczba rezerwacji do Albanii i Czarnogóry – mówi Jarosław Kałucki z serwisu Travel Planet. Duży spadek zanotowano w Egipcie, Tunezji i Turcji. Przeciętnie turysta zapłaci w tym roku za zagraniczną wycieczkę 2700 złotych. Dane zostały sporządzone na podstawie rezerwacji w serwisie Travel Planet do 10 maja 2016 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej