RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koleżanka 17-letniej Agaty z Wejherowa oskarżona o zabójstwo

Biegli w sprawie Agaty wydawali niejednoznaczne opinie
Biegli w sprawie Agaty wydawali niejednoznaczne opinie

Najnowsze

Popularne

17-letnia Wiktoria M. i 18-letnia Aleksandra M. zostały objęte aktem oskarżenia w sprawie śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa. Został on skierowany do sądu. Pierwsza z dziewczyn odpowie za zabójstwo, druga za zacieranie śladów i zapewnienie fałszywego alibi – podał portal trojmiasto.pl.

„Zabójstwo za zgodą pokrzywdzonej”. Prokuratura stawia zarzuty w sprawie śmierci Agaty z Wejherowa

Śledczy są bliscy wyjaśnienia tajemnicy śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa. Trop zaprowadził ich do koleżanek dziewczyny, które miały pomóc jej...

zobacz więcej

Ciało Agaty znalazł w lutym w gdańskim parku spacerowicz. Na początku śledczy przypuszczali, że 17-latce ktoś pomógł w popełnieniu samobójstwa. Dziewczyna miała szukać w internecie informacji jak można szybko i skutecznie umrzeć. Zginęła od ciosu nożem w brzuch, taką wskazówkę znalazła w sieci.

Śledczy badali wątek załamania psychicznego, które miała przejść Agata. Miało do niego dojść gdy okazało się, że 17-latka ma przeciwwskazania zdrowotne, które mogą pokrzyżować jej karierę w służbie mundurowej.

Opinie biegłych okazywały się niejednoznaczne. Nastolatki były koleżankami. Zastanawiano się, czy Wiktoria M. pozbawiła życia Agatę, czy tylko pomogła jej zadać sobie cios. Ostatecznie prokuratura, na podstawie materiałów dowodowych, przyjęła, że można postawić zarzut zabójstwa Wiktorii M.

Na współpracę z wymiarem sprawiedliwości poszła Aleksandra L. Zdała ona relację z przebiegu zdarzeń i przyznała się do zacierania śladów oraz tworzenia alibi dla Wiktorii M, która nie przyznała się do winy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej