Zginął, bo przeklinał. Dżihadyści dokonali egzekucji na 7-latku za „obrazę Kalifatu”

Islamiści wymordowali setki cywilów (fot. ISIS/cc)

Kolejna potworna zbrodnia bojowników Państwa Islamskiego. Dżihadyści dokonali egzekucji na 7-latku w północnej Syrii. Zbrodnia, którą popełnił polegała na przeklinaniu podczas meczu piłkarskiego.

Krzyżowanie, ukamienowanie i zrzucanie gejów z wieży. Okrutne zbrodnie Państwa Islamskiego

Zrzucenie z wieży mężczyzn podejrzanych o homoseksualizm, krzyżowanie i ukamienowanie cudzołożnic – bojownicy z Państwa Islamskiego wprowadzają na...

zobacz więcej

Informację o egzekucji przekazał serwis Aranews, śledzący zbrodnie tej najgroźniejszej obecnie organizacji terrorystycznej. Z raportu wynika, że chłopiec, Muaz Hassan, został zabity w Rakce, twierdzy Państwa Islamskiego, na oczach setek gapiów.

7-latek został w poniedziałek aresztowany przez milicję islamistów za przeklinanie podczas gry w piłkę nożną z przyjaciółmi. – Przeklinanie to obraza Kalifatu, jest karana niezależnie od wieku – wyjaśnił bojownik, który oznajmił tłumowi za jakie przewinienie zostanie przeprowadzona egzekucja.

Rodziców dziecka zmuszono do obejrzenia morderstwa.

W ciągu ostatnich dwóch lat dżihadyści na kontrolowanych przez siebie terenach zabili setki cywilów, w tym dziennikarzy i obrońców praw człowieka. Serwis NDTV.com wskazuje, że 7-latek może być ich najmłodszą ofiarą.

źródło:
Zobacz więcej