RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybudowali drogę, chodnik i ścieżkę. Żeby je rozebrać

Część drogi zostanie zniszczona pod budowę obwodnicy Trójmiasta (fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

Około 2,8 mln zł wydały lokalne władze na budowę jezdni oraz chodnika ze ścieżką rowerową na odcinku z Osowej do Chwaszczyna (woj. pomorskie). Inwestycja pożyteczna, sęk w tym, że za trzy lata jej część zostanie zniszczona.

Program „Inwestycje Polskie” źle przygotowany. Jest raport NIK

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się sposobowi przygotowania i realizacji Programu „Inwestycje Polskie”. Inspektorzy nie zostawili na programie...

zobacz więcej

Nowy odcinek ma długość 2 km, ale w ciągu trzech lat czekają go duże zmiany. – W jednej czwartej zostanie zniszczony podczas budowy Obwodnicy Metropolitalnej – tłumaczy Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Michalski wskazuje, że odcinek drogi wojewódzkiej numer 218 z Osowej do Chwaszczyna zostanie puszczony nad obwodnicą. Konstrukcja będzie miała około pół kilometra.

Zarząd Dróg Wojewódzkich broni ukończonej niedawno inwestycji. Grzegorz Stachowiak wskazuje, że mieszkańcy zbyt długo czekali na nową drogę. – Uwzględniliśmy wniosek mieszkańców jak i gminy Żukowo, która wyraźnie nalegała, by nie czekać. Te trzy lata nowej drogi mamy – zaznacza.

Przebudowa jezdni i budowa drogi pieszo rowerowej kosztowała 2,8 miliona złotych. Obwodnica Metropolitalna z Chwaszczyna do Straszyna według planów ma być gotowa do 2020 roku.

źródło:
Zobacz więcej