„Nie ma trzech frontów, jest jeden: to jest front walki z PiS”

– Wewnętrzne tarcia czy spory nie mogą przesłaniać głównych celów, którym służy partia. Jestem przyzwyczajony do tego. Działam w polityce od 25 lat, to nie jest droga usłana różami – powiedział w programie „Polityka przy kawie” TVP1 polityk PO Tomasz Siemoniak, komentując ostatnie tarcia w Platformie. Były szef MON jest również optymistą jeśli chodzi o współpracę z Nowoczesną Ryszarda Petru, a jako głównego przeciwnika wskazuje partię Jarosława Kaczyńskiego.

Wyrwa we Wrocławiu. Grupa radnych PO przeszła do Nowoczesnej

Sześciu radnych PO z Rady Miejskiej Wrocławia przeszło do Nowoczesnej i utworzyło klub tej partii w radzie. Nowy klub utworzył koalicję z radnymi...

zobacz więcej

Według informacji „Gazety Wyborczej”, lider PO Grzegorz Schetyna sondował możliwość usunięcia z partii trójki posłów, którzy mają – jego zdaniem – stać za przejściem sześciu wrocławskich radnych do Nowoczesnej. Ostatecznie wniosek o wykluczenie posłów nie pojawił się na wtorkowym posiedzeniu klubu PO między innymi z powodu sprzeciwu Ewy Kopacz i Stefana Niesiołowskiego.

„Zawsze były tarcia”

– Problemy wewnętrzne przeminą, to jest jeszcze czas formowania się władz Platformy, porządkowania sytuacji w regionach i myślę, że za parę miesięcy nikt już nie będzie pamiętał o dzisiejszych turbulencjach – powiedział w TVP1 Tomasz Siemoniak (PO).

– Wewnętrzne tarcia czy spory nie mogą przesłaniać głównych celów, którym służy partia, dla których jest się w życiu publicznym. Ja jestem przyzwyczajony do tego, działam w polityce od 25 lat – podkreślił.

teraz odtwarzane
Siemoniak: zawsze były tarcia, to nie jest droga usłana różami

Opozycja łączy siły z KOD-em. 7 maja marsz poparcia dla obecności Polski w UE

„Będziemy szli za czymś, nie przeciwko czemuś”.

zobacz więcej

Jak mówił Siemoniak, „zawsze były problemy, zawsze były tarcia, to nie jest droga usłana różami, więc trzeba umieć sobie z tym radzić, trzeba umieć rozwiązywać problemy”. – Ja zresztą lepiej się czuję w trudnych sytuacjach niż łatwych, więc wcale tych rzeczy nie postrzegam w kategorii muru nie do przebicia – dodał.

Przyjazna rywalizacja z Nowoczesną

Polityk PO zapewnił również, że „jeśli chodzi o Nowoczesną, to jest rywalizacja jak najbardziej przyjazna”. – Jeżeli ma się zbliżone poglądy na Polskę, to trzeba współpracować – powiedział.

– Takie alianse się zdarzają, my na przykład z PSL potrafiliśmy tak ułożyć sobie współpracę, że przez lata konkurując jednak umieliśmy współpracować – mówił Siemoniak . I podkreślił, że „nie ma trzech frontów, jest jeden: to jest front walki z PiS-em”.źródło:
Zobacz więcej