RAPORT

Wojna na Ukrainie

Policja rozbiła gang pseudokibiców z Przemyśla. Handlowali narkotykami

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które – według ustaleń śledczych – zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Diler warszawskich celebrytów zatrzymany

W Warszawie doszło do rozbicia siatki handlarzy kokainą. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w tej sprawie pięć osób, w tym 48-letniego...

zobacz więcej

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w Przemyślu. W wyniku tych działań policjanci CBŚP z Rzeszowa – wspierani przez antyterrorystów z Rzeszowa – zatrzymali 14 pseudokibiców lokalnego klubu piłkarskiego. Według śledczych działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej.

Grozi im kilkanaście lat więzienia

Podczas przeszukań policjanci znaleźli ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła zatrzymanym osobom między innymi zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na razie mają dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i musieli wpłacić poręczenie majątkowe.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej