RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po liście prezydentów: absurdem jest mówienie, że w Polsce nie ma demokracji

– Szkoda, że politycy opozycji przyłączają się do szumu medialnego, który rozprzestrzenia się poza granice Europy, a powinni działać na rzecz dobrego imienia Polski – mówiła w programie „Polityka przy kawie” Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera komentując list otwarty byłych prezydentów Polski i opozycyjnych polityków w obronie demokracji w Polsce. Dodała, że „absurdem jest mówienie, że w Polsce nie ma demokracji”, a świadczy o tym m.in. swoboda w organizowaniu demonstracji i krytykowaniu rządu.

„Polska zmierza do autorytaryzmu i izolacji w świecie”. List byłych prezydentów

„Władza eskaluje konflikty i podziały w społeczeństwie” – piszą autorzy opublikowanego w poniedziałek listu otwartego, w którym krytykowane są...

zobacz więcej

W poniedziałek ukazał się list otwarty, który sygnowali byli prezydenci Polski, szefowie MSZ i opozycjoniści. Twierdzą oni m.in., że „Polska zmierza do autorytaryzmu i izolacji w świecie”. „Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego, paraliżowania pracy Trybunału Konstytucyjnego i całej władzy sądowniczej. Parlament pracuje pod dyktando niewielkiej większości, lekceważąc argumenty i interesy mniejszości – napisali politycy.„ PiS zmierza do tego, by rola Polski w Europie była podmiotowa”

– Te nazwiska, to są nazwiska związane z obozem władzy, który odszedł. To są środowiska, którym zależy na tym, żeby ten temat absurdu, jakim jest mówienie, że w Polsce nie ma demokracji i praworządności w dalszym ciągu funkcjonował w przestrzeni publicznej. Demokracja w Polsce ma się dobrze, o czym świadczy fakt, że mamy protestujących pod kancelarią premiera. Nikt niczego nie zakazuje, a demokracja polega na tym, że jest wolność słowa i wolność zgromadzeń – powiedziała Elżbieta Witek.

– Szkoda, że ci politycy opozycji przyłączają się do tego szumu medialnego, który rozprzestrzenia się poza granice Europy, a powinni działać na rzecz dobrego imienia Polski i tworzenia takiej atmosfery, która mówi o tym, że owszem, nastąpiła zmiana władzy, ale ta nowa władza, władza PiS, zmierza do tego, żeby rola Polski w Europie była podmiotowa, i warto ją wspierać. Powinni to robić także byli prezydenci i byli rządzący politycy – podkreśliła szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło.

źródło:
Zobacz więcej