RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Łowcy cieni” we współpracy z FBI zatrzymali groźnych gangsterów

Spektakularna akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w centrum Warszawy. „Łowcy cieni” zatrzymali przed wejściem do restauracji Izraelczyka i dwóch Jordańczyków, podejrzanych o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. To wynik operacji, którą polska policja przeprowadziła wspólnie z FBI i amerykańską agencją antynarkotykową.

„Łowcy cieni” nagrodzeni za złapanie Kajetana P. Błaszczak: możemy być z nich dumni

zobacz więcej

Zatrzymanie przeprowadzili dwa dni temu tak zwani „łowcy cieni” z CBŚP. Funkcjonariusze otrzymali informację od oficerów FBI, że w Warszawie ma dojść do spotkania trzech przestępców poszukiwanych czerwoną notą Interpolu w blisko dwustu krajach na całym świecie.

Podczas akcji zatrzymano obywatela Izraela i dwóch Jordańczyków. Są podejrzani o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Sąd zdecydował już o ekstradycji zatrzymanych do Stanów Zjednoczonych.

– Samo zatrzymanie trwało niecałe 10 minut. Podczas akcji na kilka minut zablokowane zostały Aleje Ujazdowskie – powiedziała Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP. – Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy, przeprowadzono też zatrzymania w Stanach Zjednoczonych – zaznaczyła.

„Chcieli kupić 50 kg kokainy”

– To była operacja specjalna, w której brał udział tzw. zarząd trzeci CBŚP, który zajmuje się najbardziej tajnymi operacjami. Amerykańskie służby specjalne poprosiły nas o pomoc – powiedziała TVP Info Hamelusz. Jak dodała, „łowcy cieni” są częścią zarządu trzeciego.

Hamelusz powiedziała, że zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani i czekają na ekstradycję. – Amerykanie przyjechali do Polski i obserwowali akcję. Współpraca układała nam się bardzo dobrze. Wszystkie informacje, które nam przekazali, potwierdziliśmy. Ustaliliśmy, że rzeczywiście dojdzie do spotkania. Ci mężczyźni byli poszukiwani za międzynarodowy handel narkotykami. Prawdopodobnie planowali dokonać zakupu 50 kg kokainy i po to się spotkali. W kwestii prania brudnych pieniędzy w ich przypadku mówimy o milionach dolarów – opowiadała w TVP Info rzeczniczka CBŚP.

teraz odtwarzane
„Chcieli kupić 50 kg kokainy”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej