RAPORT

Wojna na Ukrainie

Schetyna: jeżeli jest totalna władza, to jest totalna opozycja

– Polacy wierzą ciągle jeszcze w obietnice wyborcze PiS, a z każdym miesiącem, każdym następnym tygodniem będą się rozczarowywać – ocenił w programie „Polityka przy kawie” w TVP1 lider PO Grzegorz Schetyna. Komentując pogłoski, że premier Beatę Szydło mógłby zastąpić Mateusz Morawiecki, powiedział: „nie interesują mnie gry wewnątrz PiS i walka między politykami tego ugrupowania, bo wiem, że zawsze na końcu głos decydujący będzie miał prezes Kaczyński”.

Opozycja łączy siły z KOD-em. 7 maja marsz poparcia dla obecności Polski w UE

„Będziemy szli za czymś, nie przeciwko czemuś”.

zobacz więcej

Partie opozycyjne i Komitet Obrony Demokracji organizują 7 maja w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Poinformowali o tym w środę liderzy m.in. PO, KOD, Nowoczesnej i PSL.

– Jeżeli jest totalna władza, totalne zawłaszczanie wolności, no to totalna opozycja. Powiedziałem to bardzo prosto, nie agresywnie; tylko opisujemy rzeczywistość. Będziemy stawać twardo, z podniesioną głową i pokazywać, jak bardzo zależy nam na wolności, na tym, żeby Polska była w Europie – powiedział w czwartek w TVP1 Grzegorz Schetyna.

„Cała ta teoria o naczelniku państwa jest śmiechu warta”

zobacz więcej

„Nie mam problemu z Szydło”

W poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Jarosław Kaczyński wspomniał o „resortowych kłopotach” zapowiedział na koniec roku „podsumowanie działań rządu”. W mediach pojawiły się pogłoski, że premierem mógłby zostać wicepremier Mateusz Morawiecki.

Schetyna zapytany, czy wówczas byłoby łatwiej o kompromisy, odparł: – Nie mam problemu z panią premier Szydło, bo – z całym szacunkiem dla jej aktywności i zaangażowania – nie ona podejmuje kluczowe i najważniejsze decyzje w państwie, podobnie jak nie dotyczy to prezydenta Dudy. Państwem rządzi prezes PiS Jarosław Kaczyński i ktokolwiek by nie był premierem, jeżeli taka konstrukcja zostanie zachowana, to dalej tak będzie – powiedział gość TVP1.

– Nie interesują mnie gry wewnątrz PiS-u i walka między politykami tego ugrupowania, bo wiem, że zawsze na końcu głos decydujący i jednobrzmiący będzie miał prezes Kaczyński – dodał.

teraz odtwarzane
Schetyna: Polacy ciągle jeszcze wierzą w obietnice wyborcze PiS

PO wzrasta poparcie, Nowoczesnej spada; więcej chętnych do udziału w wyborach

Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 34 proc., na PO - 18 proc., na Nowoczesną – 9 proc., a na Kukiz'15 – 8...

zobacz więcej

„Polacy rozczarują się PiS”

Lider Platformy odniósł się również do sondaży, które dają partii Jarosława Kaczyńskiego znaczną przewagę nad ugrupowaniami opozycyjnymi. – Polacy wierzą ciągle jeszcze w obietnice wyborcze PiS, które nie będą realizowane . Z każdym miesiącem, każdym następnym tygodniem będą rozczarowywać się do polityki PiS i to już widać – powiedział Grzegorz Schetyna.

– Konsekwentnie będziemy pokazywać nieprawdę, którą posługiwał się PiS w kampanii wyborczej i niezrealizowane obietnice. Będziemy twardo bronić demokracji, praworządności i polskiego miejsca w Europie – podkreślił.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej