RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Opozycja łączy siły z KOD-em. 7 maja marsz poparcia dla obecności Polski w UE

Partie opozycyjne i Komitet Obrony Demokracji organizują 7 maja w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Informacje przekazali w środę liderzy m.in. PO, KOD, Nowoczesnej i PSL.

Waszczykowski o rozmowach Kaczyński-Orban: obie strony występowały o spotkanie od dawna

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem było „spotkaniem przywódców partyjnych w połowie drogi miedzy stolicami” – mówił w programie...

zobacz więcej

– Razem będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo – mówił podczas środowego briefingu przed KPRM lider PO Grzegorz Schetyna.

7 maja obchodzimy święto Europy, święto naszej europejskości, święto wspólnoty ludzi szanującej wartości europejskie, wartości demokratyczne, dla których ważna jest wolność – podkreślał lider KOD Mateusz Kijowski.

Dodał, że marsz KOD-u organizowany jest wraz z partnerami politycznymi i społecznymi. Udział w nim mają wziąć – poza partiami opozycyjnymi – m.in. związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

„Potrzebujemy dwóch kadencji, aby zmienić Polskę”. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Financial Times”

zobacz więcej

„Nie damy się wypchnąć z Europy”

Lider KOD poinformował, że manifestanci wyruszą 7 maja o godz. 13 spod Trybunału Konstytucyjnego i przejdą na plac Piłsudskiego. – Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że są Europejczykami, że nie oddadzą wolności. Nie damy się wypchnąć z Europy. Jesteśmy i będziemy w Europie – mówił Kijowski. Zaprosił do udziału w marszu „wszystkie środowiska szanujące demokrację, szanujące Europę, ceniące wartości europejskie”.

Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że Polska jest równoprawnym członkiem UE. – Będziemy szli za czymś, nie przeciwko czemuś – mówił.

Z kolei lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapewniał, że „ludzi dobrej woli jest więcej”. – Więcej jest ludzi, którzy chcą pozostać w Europie niż tych, którzy chcą nas z niej wypchnąć – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej