Internauci zebrali 360 tys. zł na budowę pomnika AK

Wizualizacja pomnika AK w Krakowie (fot.polakpotrafi.pl)

Sukcesem zakończyła się akcja crowdfundingowa, zorganizowana na rzecz budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie. Organizatorom udało się zebrać ponad 360 tys. zł. Ta kwota pozwala na rozpoczęcie budowy monumentu.

14 lutego 1942 roku powstała AK, największa podziemna armia w okupowanej Europie

Rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego 74 lata temu, 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Związek...

zobacz więcej

Akcja crowdfundingowa rozpoczęła się w lutym i trwała 63 dni. Polegała na internetowej zbiórce finansów na budowę pomnika AK w Krakowie. Zainteresowani mogli wpłacać dowolne kwoty, logując się na portalu PolakPotrafi.pl. Udało się zebrać 363 tys. zł.

– To rekordowa kwota zebrana na naszym portalu – powiedział Bartosz Nowak, rzecznik prasowy portalu. Wcześniejszy rekord to 284 tys. zł.

Początek prac

Nazwiska tych, którzy wpłacili co najmniej 100 zł, znajdą się na tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci, otaczającym przyszły pomnik AK. – Przewidujemy rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych jeszcze w tym roku – powiedział Alexander Smaga, jeden z inicjatorów akcji i zwycięzca konkursu na projekt pomnika.

Według niego odsłonięcie całości pomnika może nastąpić w Święto Konstytucji 3 Maja w przyszłym roku.

źródło:

Zobacz więcej