RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka Zwiercan: nie uważam, że popełniłam przestępstwo

– Czuję się prawie skazana przez to, co się dzieje i w mediach, i w różnych publikacjach. Może popełniłam błąd, ale przestępcą nie jestem – mówiła w programie „Minęła 20” Małgorzata Zwiercan, była posłanka klubu Kukiz’15 o głosowaniu „na dwie ręce”.

- Nie uważam, że popełniłam przestępstwo – tłumaczyła w programie „Minęła 20” Małgorzata Zwiercan, była już posłanka klubu Kukiz’15 – Ani w ustawie o wykonywaniu mandatu posła, ani w regulaminie Sejmu, ani w Konstytucji nie ma żadnego artykułu, który bym złamała. To nie to, że oddałam głos za Kornela Morawieckiego, tylko w imię Kornela - mówiła.

Samotna droga Kornela Morawieckiego. Nie będzie rozpadu Kukiz'15?

Żaden z parlamentarzystów klubu Kukiz’15 nie zamierza przyłączyć się do nowej inicjatywy Kornela Morawieckiego – ustalił portal tvp.info. – W...

zobacz więcej

„Poczekajmy, co zrobi prokuratura”

Dodała, że wiedziała, jak Morawiecki chce zagłosować. Opisując zaistniałą sytuację powiedziała, że gdy ten na moment wyszedł, marszałek Kuchciński ogłosił, że rozpoczyna się głosowanie. – Trudno mi powiedzieć, czy to trwało 30 sekund, 40, czy to była jedna minuta. Wiedziałam, jak Kornel Morawiecki chce zagłosować – mówiła.

Pytana o to, co zrobi, gdy postawiony zostanie jej zarzut, odpowiedziała, że ustosunkuje się do niego, gdy już to nastąpi. – Poczekajmy, co zrobi prokuratura – stwierdziła.

Morawiecki: z synem chcemy, żeby w Polsce było jak najlepiej, to jest takie nasze spiskowanie

Jeżeli to jest próba rozmawiania i poprawiania Polski, to w jakimś sensie spiskuję z synem. Chcemy, żeby było w kraju jak najlepiej, on na polu...

zobacz więcej

„Chcielibyśmy z Kornelem, żeby było nas jak najwięcej”

Przyznała też, że nie spodziewała się wyrzucenia z klubu za głosowanie „na dwie ręce”.

W programie poruszony został również temat nowego koła parlamentarnego, które ma powstać i którego założycielem ma być właśnie Morawiecki. – Trudno mi powiedzieć, kto się znajdzie w tym klubie. Chcielibyśmy z Kornelem, żeby było nas jak najwięcej. Żadne z nas nie myślało o odejściu z klubu – mówiła. Pytana o to, czy między Morawieckim a Kukizem trwa jakiś spór, odpowiedziała, że nie. – Była wymiana doświadczeń, dwóch mocnych osób, przywódców, bo Kornel w jakiejś mierze jest przywódcą. Nie określałabym tego sporem. Kornel starał się pokazywać Pawłowi, jak go widział. Żeby był silny, mocny – tłumaczyła. Dodała, że być może tych rozmów było za mało. – Za mało czasu, by sobie pewne rzeczy powiedzieć – stwierdziła.

Małgorzata Zwiercan „zasłynęła” w Sejmie tym, że w czwartek podczas wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego głosowała „na dwie ręce” – za siebie i za Kornela Morawieckiego. Po tym incydencie Morawiecki zrezygnował z członkostwa w klubie Kukiz’15, Zwiercan została z klubu wydalona. Postępowanie w tej sprawie wszczęła też prokuratura.

teraz odtwarzane
Cała rozmowa z posłanką Małgorzatą Zwiercan

źródło:
Zobacz więcej