RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Merkel ponagla Związek Wypędzonych w sprawie uchodźców

Niemiecka kanclerz dziękowała przymusowo wysiedlonym za ich wkład w odbudowę powojennych Niemiec (fot. PAP/EPA/THIBAULT CARMUS / POOL)

Kanclerz Angela Merkel na dorocznym przyjęciu Związku Wypędzonych zwróciła uwagę na podobieństwa losów powojennych wysiedleńców i dzisiejszych uchodźców.

Merkel dziękuje Steinbach i zapowiada: rząd niemiecki będzie nadal stał po stronie wypędzonych

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła nowego przewodniczącego Związku Wypędzonych Bernda Fabritiusa o swoim poparciu dla działalności...

zobacz więcej

Angela Merkel mówiła, że Niemcy, którzy po drugiej wojnie światowej opuścili terytoria na wschodzie, także musieli się integrować w nowym otoczeniu, co często było trudne.

– Pozytywne doświadczenia w tej sprawie dodają jednak pewności, że i dzisiaj uda się zmierzyć z tym wyzwaniem – mówiła. Merkel apelowała do członków Związku Wypędzonych, aby zabierali głos w obecnej debacie o imigracji, bo - jak mówiła - osoby, które same straciły ojczyznę, patrzą na tę sprawę inaczej.

Niemiecka kanclerz dziękowała przymusowo wysiedlonym za ich wkład w odbudowę powojennych Niemiec. Zapewniała jednocześnie, że jej rząd będzie dbał o mniejszość niemiecką na wschodzie.

źródło:
Zobacz więcej