Hostia z Legnicy. „Struktury włókniste przypominają włókna mięśnia sercowego”

Dwa niezależne zespoły naukowców, które przebadały hostię z Legnicy orzekły, że zaobserwowane zmiany wyglądają jak „struktury włókniste, najbardziej przypominające w obrazie włókna mięśnia sercowego”. O wynikach poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej.

Cud eucharystyczny w Legnicy? „Stwierdzono fragmenty podobne do mięśnia sercowego”

Kościół stoi w obliczu kolejnego cudu eucharystycznego. Proboszcz z Legnicy potwierdził, że wydarzenie, do którego doszło ponad dwa lata temu w...

zobacz więcej

25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu komunii świętej w legnickim kościele hostia upadła na posadzkę. Później została złożona w naczyniu z wodą. Jak informują księża, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego.

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono wyniki badań przemienionej hostii. – Komisja zleciła przekazanie materiału badawczego 26 stycznia 2014 r. Następnie 10 lutego tego samego roku wyjęto materiał z kielicha i włożono do specjalnej puszki, gdzie przechowuje się komunikanty i schowano do tabernakulum, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego – mówił ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii św. Jacka w Legnicy.

Wyniki badań, które były przeprowadzone w dwóch niezależnych zakładach medycyny sądowej, przekazała lekarka. – Zespół naukowców dokonał w kościele pw. św. Jacka w Legnicy oględzin i pobrał materiał do badania. Było to łącznie 15 próbek – poinformowała dr Barbara Engel, kardiolog.

Cząstka Ciała Pańskiego zgromadziła 25 tys. wiernych

W Sokółce w uroczystej mszy, na zakończenie której została ukazana Cząstka Ciała Pańskiego, uczestniczyło ponad 25 tys. wiernych z Polski i zza...

zobacz więcej

Włókna mięśnia sercowego

Zakład we Wrocławiu orzekł, że próbka pobrana z komunikantu to fragment tkanki ludzkiej, a dokładnie mięśnia sercowego w agonii. Wyniki badań potwierdził zakład medycyny sądowej ze Szczecina. Jak zastrzegła, badania prowadzono wieloma różnymi metodami. Było to niezwykle trudne, bo do analiz przekazano zaledwie milimetr hostii.

– Pierwsze wyniki badań otrzymano w połowie marca. W obrazach histologicznych, które wykonano, opisano struktury włókniste, najbardziej przypominające w obrazie włókna mięśnia sercowego – przyznała lekarka. Jak uściśliła, badane były fragmenty przemienionej hostii, wody, jak również wody z kranu, której użyto do rozpuszczenia komunikantów i wina mszalnego.

Watykan poinformowany

10 kwietnia biskup diecezji legnickiej Zbigniew Kiernikowski poinformował w wydanym przez siebie komunikacie, że wydarzenie „ma znamiona cudu eucharystycznego”. Poinformował też o podjętych przez Kościół krokach. „W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć” – napisał.

Cuda eucharystyczne to bardzo rzadkie, niewytłumaczalne z punktu widzenia nauki, zjawiska. Na świecie jest ich zaledwie 13. Kilka lat temu podobne wydarzenie miało miejsce w Sokółce na Podlasiu.

źródło:
Zobacz więcej