Młody Muzyk Roku w TVP Info: saksofon działa na kobiety jak magnes

– Oczywiście wygrana w tym konkursie była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Każdy muzyk z finałów, ale także z półfinałów był niesamowity – przyznał na antenie TVP Info 18-letni Łukasz Dyczko, który został Młodym Muzykiem Roku i będzie reprezentować Polskę w finale konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Przyznał, że przed Eurowizją czekają go jeszcze wyzwania w postaci egzaminów maturalnych i egzaminu na zakończenie szkoły muzycznej II stopnia w Katowicach.

Znamy Młodego Muzyka Roku. 18-letni saksofonista pojedzie na „młodą” Eurowizję

18-letni Łukasz Dyczko został Młodym Muzykiem Roku. Wygrał ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego artystę, grającego na jednym z klasycznych...

zobacz więcej

– Na początku, w drugiej klasie szkoły podstawowej, grałem na flecie z tego powodu, że byłem za mały, aby grać na saksofonie. Byłem bardzo drobniutki. Później, po dwóch latach jak już troszkę podrosłem, zdecydowałem się po prostu zmienić instrument na saksofon i tak kontynuuję – powiedział Łukasz Dyczko w rozmowie z TVP Info. Jak widać i słychać, dokonał właściwego wyboru, co udowodnił dając krótki występ na antenie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że - jak przyznał Łukasz - saksofon jak magnes działa na kobiety.

źródło:
Zobacz więcej