RAPORT

Pogarda

Potężny cios CBŚP w handlarzy narkotyków i broni

Najnowsze

Popularne

10 sztuk broni, 500 sztuk amunicji i siedem kg amfetaminy zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP podczas akcji wymierzonej w gang handlujący narkotykami i bronią. W Warszawie i okolicach zatrzymano trzy osoby podejrzane o przynależność do grupy przestępczej.

Obcinali palce, przypalali żelazkiem - bezlitośni bandyci skazani

Brutalna banda, wywodząca się z wołomińskiej grupy niejakiego „Małpy”, została skazana na kary od 4 do 14 lat więzienia za kilkadziesiąt...

zobacz więcej

– Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią, materiałami wybuchowymi oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Aresztowano ich na trzy miesiące – wyjaśniła rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, która podkreśliła, że niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Użyli granatów

Domniemanych członków gangu zatrzymali policjanci z Lublina przy wsparciu stołecznych funkcjonariuszy. Dwie osoby wpadły na stacji benzynowej w okolicach Warszawy, kolejne w samym mieście. Podczas akcji użyto między innymi granatów hukowych.

– Zabezpieczyliśmy przy nich 10 sztuk broni palnej, między innymi pistolety maszynowe Skorpion, dwa karabiny Mauser, 500 sztuk amunicji i 800 gramów plastycznego materiału wybuchowego z zapalnikiem; siedem kg amfetaminy i 100 gramów kokainy – wyliczyła Hamelusz.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

190 gangów

CBŚP wskazuje, że w 2015 roku w naszym kraju działało 190 grup specjalizujących się w różnego rodzaju przestępczości kryminalnej – między innymi wymuszeniach haraczy, rozbojach, przemycie i handlu bronią czy narkotykami.

Z raportu wynika, że w ostatnich latach zmienia się specjalizacja polskich grup przestępczych. Coraz mniej jest tych zajmujących się typową przestępczością kryminalną, przeważają zaś gangi zajmujące się przestępczością ekonomiczną.

teraz odtwarzane
Potężny cios CBŚP w handlarzy narkotyków i broni

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej