RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zenek Martyniuk bohaterem muralu? „Nie ja o tym zadecyduję”

Zenek Martyniuk jest liderem zespołu Akcent (fot. Facebook/Akcent Polska)
Zenek Martyniuk jest liderem zespołu Akcent (fot. Facebook/Akcent Polska)

Internauci chcą, żeby wizerunek gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka pojawił się na muralu w Białymstoku. On sam w rozmowie z portalem tvp.info mówi skromnie, że nie jest aż tak sławny, żeby jego portret zdobił jakikolwiek budynek.

„Opowieść śródecka...” rozkochała w sobie Poznań i poszła w świat. Trójwymiarowy mural zachwyca

Poznańska Śródka zyskała nowe barwy. I to nie byle jakie, bo trójwymiarowe. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zyska też międzynarodową sławę. Na...

zobacz więcej

– Ani mi to nie przeszkadza, ani nie pomaga – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Zenek Martyniuk, lider disco-polowego zespołu Akcent, pytany o to co sądzi o pomyśle internautów.

Rzecz dotyczy pomysłu muralu z wizerunkiem muzyka. Wpadli na niego internauci z grupy Nienormalny Białystok. „Po słynnej >>Dziewczynce z konewką<< czas na wielkoformatową grafikę z niekwestionowanym Cesarzem Disko polo, Królem Cyganów, bożyszczem nastolatek i prawdziwym polskim Elvisem – Zenonem Martyniukiem! Zapraszamy Was wszystkich do wspierania naszej akcji! Chcemy, aby Zenek z Akcentu zerkał na nas z elewacji jednego z białostockich wieżowców” – napisali na facebookowym profilu akcji.

Tak wygląda słynny mural przedstawiający Dziewczynkę z konewką:

Wiemy, jak będzie wyglądał mural ku czci Davida Bowiego. Warszawiacy wybrali projekt

Internauci zdecydowali! Architekt i grafik Dawid Celek został zwycięzcą konkursu na projekt muralu poświęconego angielskiemu muzykowi Davidowi...

zobacz więcej

„Jak się uprą, to wszystko w rękach fanów”

W rozmowie z Expressem Ilustrowanym pomysłodawcy powiedzieli, że to, czy akcja jest na serio, czy nie, zależy od ludzi i tego, jak to przyjmą. – Zenek, czy ktoś tego chce czy nie, jest pewną ikoną. Można nie lubić jego muzyki, ale i tak się szanuje faceta za to kim jest. Jego muzyka to część regionu – tłumaczyli. Mural miałby się znaleźć oczywiście na ścianie jednego z bloków w Białymstoku.

Członkowie grupy zamierzają poszukać właściciela budynku, który zgodziłby się na powstanie muralu. Wykonawcę dzieła już znaleźli.

Pomysłodawcy są nawet gotowi ponieść koszty, gdyby sam zainteresowany zażądał pieniędzy za udostępnienie wizerunku. On sam w rozmowie z tvp.info skromnie przyznaje, że nie jest aż tak ważną postacią, by go uwieczniać w ten sposób. – Nie widziałbym siebie na takim muralu. Ale jak się uprą, to wszystko w rękach fanów. Ja nie jestem aż tak znaną i sławną osobą, żeby umieszczać na budynku swój wizerunek, ale tak jak mówię, to nie ja o tym decyduję – tłumaczy.

Zenek Martyniuk jest liderem zespołu Akcent. Urodził się w Gredelach, ale ukończył liceum i Studium Ekonomiczne właśnie w Białymstoku. Tu także rozpoczęła się jego kariera. Najbardziej znane przeboje zespołu to m.in. piosenki „Życie to są chwile”, „Pszczółka Maja”, czy „Dziewczyna z klubu disco”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej