Więzienia w rozbudowie. Wkrótce przybędzie osadzonych

W unijnych więzieniach i aresztach przebywa 6 tys. naszych rodaków (fot. sxc.hu/saavem)

Do końca roku w polskich zakładach karnych przybędzie 940 miejsc. Są one potrzebne dla Polaków skazanych w krajach UE i tam odbywających kary – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jelonek Rudolf został potrącony przez samochód. Opiekują się nim więźniowie

Konie, lamy, kangury, świnka wietnamska, a ostatnio też jelonek Rudolf, który nie może poruszać się po wypadku. To nie lokatorzy mini zoo, tylko...

zobacz więcej

Po 5 grudnia Polaków skazanych w innych krajach UE będzie można przenosić do więzień w Polsce nawet bez ich zgody. Upływa bowiem 5-letni okres przejściowy, w którym Polska nie musiała stosować się do przepisów przewidujących przekazywanie osadzonych do więzień w kraju ich pochodzenia.

Trwa walka z czasem. Rząd rozbudowuje zakłady karne w Rzeszowie i Grudziądzu. Wcześniej do użytku oddany został pawilon w areszcie śledczym w Hajnówce.

Według stanu z 1 kwietnia w polskich zakładach karnych jest umieszczonych ponad 71 tys. osób (razem z tymczasowo aresztowanymi). To oznacza zaludnienie na poziomie ponad 87 proc. W unijnych więzieniach i aresztach przebywa 6 tys. naszych rodaków. Najwięcej w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

źródło:
Zobacz więcej