RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syryjczyk podpalił ośrodek dla uchodźców i wymalował swastyki

Strażacy ugasili pożar w Bingen (fot. twitter.com/Laura Schneider)

Uchodźca z Syrii podłożył ogień w budynku, który służył za kwaterę dla imigrantów w niemieckim Bingen nad Renem – poinformowała w niedzielę policja w Moguncji. 26-latek chciał zaprotestować przeciwko złym warunkom mieszkaniowym oraz brakowi perspektyw na przyszłość.

Uchodźca zginął w pożarze ośrodka w Niemczech. Policja: to samobójstwo

Uchodźca z Erytrei zginął w pożarze w mieście Saalfeld na wschodzie Niemiec. Jak ustaliła policja, mężczyzna prawdopodobnie chciał popełnić...

zobacz więcej

Policja zatrzymała Syryjczyka w sobotę. Podczas przesłuchania przyznał się do podłożenia ognia w piwnicy budynku.

Chciał zrzucić winę

Sprawca pożaru namalował na ścianach swastyki, aby skierować podejrzenie na neonazistów. Do zajścia doszło w nocy ze środy na czwartek. Mężczyzna został przewieziony do więzienia.

Podczas pożaru obrażenia odniosło czterech mieszkańców schroniska oraz dwóch strażaków uczestniczących w akcji gaśniczej.

Domniemany podpalacz mieszkał od pół roku w schronisku w Bingen.

Do podobnego incydentu doszło w niedzielę w Winsen w Dolnej Saksonii. 17-letni mieszkaniec hali sportowej, wykorzystywanej jako schronisko dla uchodźców, podłożył ogień w części sypialnej budynku. Dzięki szybkiej reakcji dozorcy wszyscy mieszkańcy zostali sprawnie ewakuowani; nikt nie doznał obrażeń – podała agencja dpa.

źródło:

Zobacz więcej