RAPORT

Tusk kontra Tusk

Holandia uderza w gangi narkotykowe. Wielka akcja policji i 55 zatrzymanych

Policja przeprowadziła szeroką akcję (fot. PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN)
Policja przeprowadziła szeroką akcję (fot. PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN)

Aż 55 osób aresztowano oraz dokonano przeszukań 124 obiektów mieszkalnych, przemysłowych oraz magazynowych w ramach przeprowadzonej w Holandii wielkiej obławy przeciwko gangom narkotykowym – poinformowała w poniedziałek policja w Eindhoven.

Pogrążyły partnerów - doniosły policji, że w rzeczach mężów znalazły narkotyki

Podczas awantury domowej mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego w obecności policjantów wyjęła z rzeczy partnera 4 torebki z marihuaną. Mężczyzna trafił...

zobacz więcej

Według policji akcję tę podjęto w ramach dochodzenia, prowadzonego przeciwko łącznie około 700 podejrzanym. Trzech ludzi zostało wcześniej zatrzymanych – w tym jeden w Czechach – pod zarzutem kierowania gangiem, który handlował środkiem odurzającym ecstasy.

Wielka operacja

Była to jedna z największych dotąd w Holandii operacji przeciwko producentom i dostawcom haszyszu oraz narkotyków syntetycznych, takich jak ecstasy i amfetamina.

Przejęto sześć laboratoriów produkcyjnych oraz broń, narkotyki i chemikalia do ich wytwarzania, a także pieniądze w kwocie około pół miliona euro.

Wioska pod obserwacją

Według policji, całą sprawę zapoczątkowało dwa lata temu podjęcie stałej obserwacji sklepu w wiosce Best koło Eindhoven, gdzie sprzedawano akcesoria na przyjęcia. W sklepie tym, który okazał się być punktem kontaktowym gangów narkotykowych, skonfiskowano 15 kilogramów pastylek ecstasy.

W policyjnych działaniach, podjętych w poniedziałek rano w wielu miejscowościach w regionach Eindhoven i Rotterdamu wzięło udział około 1500 funkcjonariuszy sił porządkowych i wymiaru sprawiedliwości.

Odkryte laboratorium

Odkryli oni między innymi laboratorium produkujące amfetaminę ze zmagazynowanymi tam 4 tys. litrów chemikaliów. W Eindhoven przejęto 75 beczek oleju i pięć ton acetonu do wytwarzania syntetycznych narkotyków. Ponadto w domu mieszkalnym natrafiono na zajmującą dwa piętra plantację haszyszu. Skonfiskowano także broń automatyczną - poinformowała policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej