RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Gwiazdy Arsenalu i Chelsea na dopingu? Sensacyjne wyznania lekarza

Około 150 gwiazd sportu może być uwikłanych w skandal dopingowy, wśród nich między innymi piłkarze Premier League, kolarze z elity, pięściarze i zawodowi tenisiści. Londyński lekarz Mark Bonar oświadczył, że latami miał zaopatrywał w środki dopingujące czołowych brytyjskich sportowców.

Szarapowa złapana na dopingu, ITF zawiesza tenisistkę. „Brałam lek od 10 lat, ale dopiero niedawno został zabroniony”

28-letnia rosyjska tenisistka Maria Szarapowa przyznała na poniedziałkowej konferencji prasowej w Los Angeles, że miała pozytywny wynik testu...

zobacz więcej

Specjalista w zakresie ginekologii wpadł po śledztwie przeprowadzonym przez dziennikarzy śledczych brytyjskiej gazety „Sunday Times” i niemieckiej telewizji ARD/WDR. Dziennikarze podstawili lekarzowi „przynętę”, podstawionego pacjenta z ukrytą kamerą.

Testosteron, hormony wzrostu…

Dr Bonar zdradził, że podawał środki dopingujące między innymi piłkarzom Arsenalu i Chelsea Londyn. – Miałem kontakt z piłkarzami Premier League oraz z zawodnikami z zagranicy. Także z największymi gwiazdami, którym dawałem EPO (erytropoetyna – przyp. red.), testosteron i hormony wzrostu – powiedział lekarz.

– Piłkarzy i tak się właściwie nie bada a starsi zawodnicy po trzydziestce muszą coś robić, żeby móc dotrzymać kroku młodym, 18-letnim piłkarzom – wyjaśniał.

150 klientów

Bonar przekonywał, że ma 150 klientów. – Oczywiście, że niektóre z tych terapii, które robię, są zakazane w sporcie zawodowym. Ale robię to już z wieloma sportowcami i to od bardzo dawna. Przez całe lata i właściwie w każdej dyscyplinie. Konsultacje są dyskretne, bo jakby nie było, stawką jest ich i moja reputacja – dowodził.

Władze Arsenalu natychmiast zareagowały na te rewelacje. „Jesteśmy bardzo rozczarowani publikacją tych fałszywych twierdzeń, niemających żadnych podstaw” – oświadczył klub. Także rzecznik Chelsea zapewnia, że informacje nie są prawdziwe. – Nigdy nie współpracowaliśmy z doktorem Bonarem i nic nam nie wiadomo o tym, żeby nasi zawodnicy kiedykolwiek byli u niego – zapewnił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej