RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Selfie z porywaczem samolotu. Brawurowe zdjęcie, które obiegło świat

Brytyjczyk zrobił sobie selfie z porywaczem samolotu (fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU/Twitter)

Podczas gdy media na całym świecie śledziły dramat pasażerów porwanego samolotu egipskich linii lotniczych, jeden z nich zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z porywaczem. Brytyjczyk Ben Innes, wciąż przebywając na pokładzie maszyny, pochwalił się nietypowym selfie swojemu koledze. Zdjęcie od razu obiegło portale społecznościowe. – Pomyślałem, że jeśli to prawdziwa bomba, to nie mam nic do stracenia – opowiadał później mediom.

Koniec dramatu na Cyprze. Porywacz samolotu się poddał, zakładnicy wolni

Airbus linii Egyptair, lecący z Aleksandrii do Kairu, został uprowadzony i wylądował na lotnisku w Larnace na Cyprze - podają media. Na pokładzie...

zobacz więcej

Na zdjęciu Szkot z Aberdeen pozuje przy mężczyźnie uzbrojonym w pas szahida, który później okazał się być tylko marną atrapą. Żaden z pasażerów ani członków załogi nie mógł jednak o tym wiedzieć. – Nie wiem, dlaczego to zrobiłem. Po prostu zapomniałem o rozsądku i starałem się zachować pogodę ducha w obliczu przeciwności – wyjaśnił. Dodał, że „zaryzykował, aby bliżej przyjrzeć się ładunkom”.

Porywaczowi udało się sterroryzować załogę i pasażerów samolotu i skłonić pilotów do wylądowania w cypryjskiej Larnace, gdzie czekał na swoją byłą żonę.

„Porywacz niestabilny emocjonalnie”

Po kilku godzinach negocjacji Seif Eldin Mustafa wypuścił wszystkich zakładników i został zatrzymany. Władze Cypru stwierdziły, że porywacz „jest niestabilny emocjonalnie”. Podczas porwania nikomu nic się nie stało.

źródło:
Zobacz więcej