RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Selfie z porywaczem samolotu. Brawurowe zdjęcie, które obiegło świat

Brytyjczyk zrobił sobie selfie z porywaczem samolotu (fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU/Twitter)
Brytyjczyk zrobił sobie selfie z porywaczem samolotu (fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU/Twitter)

Podczas gdy media na całym świecie śledziły dramat pasażerów porwanego samolotu egipskich linii lotniczych, jeden z nich zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z porywaczem. Brytyjczyk Ben Innes, wciąż przebywając na pokładzie maszyny, pochwalił się nietypowym selfie swojemu koledze. Zdjęcie od razu obiegło portale społecznościowe. – Pomyślałem, że jeśli to prawdziwa bomba, to nie mam nic do stracenia – opowiadał później mediom.

Koniec dramatu na Cyprze. Porywacz samolotu się poddał, zakładnicy wolni

Airbus linii Egyptair, lecący z Aleksandrii do Kairu, został uprowadzony i wylądował na lotnisku w Larnace na Cyprze - podają media. Na pokładzie...

zobacz więcej

Na zdjęciu Szkot z Aberdeen pozuje przy mężczyźnie uzbrojonym w pas szahida, który później okazał się być tylko marną atrapą. Żaden z pasażerów ani członków załogi nie mógł jednak o tym wiedzieć. – Nie wiem, dlaczego to zrobiłem. Po prostu zapomniałem o rozsądku i starałem się zachować pogodę ducha w obliczu przeciwności – wyjaśnił. Dodał, że „zaryzykował, aby bliżej przyjrzeć się ładunkom”.

Porywaczowi udało się sterroryzować załogę i pasażerów samolotu i skłonić pilotów do wylądowania w cypryjskiej Larnace, gdzie czekał na swoją byłą żonę.

„Porywacz niestabilny emocjonalnie”

Po kilku godzinach negocjacji Seif Eldin Mustafa wypuścił wszystkich zakładników i został zatrzymany. Władze Cypru stwierdziły, że porywacz „jest niestabilny emocjonalnie”. Podczas porwania nikomu nic się nie stało.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej