61-letnia Polka zginęła na stacji metra Maalbeek. Była poszukiwana zaraz po zamachach w Brukseli

Poszukiwana Polka zginęła w zamachu na pociąg brukselskiego metra (fot. Twitter)

Zidentyfikowane zostały wszystkie 32 ofiary śmiertelne ubiegłotygodniowego zamachu w Brukseli. Wśród zabitych jest zaginiona Polka – podało Stowarzyszenie SOS Bruksela. 17 ofiar z metra i na lotnisku to Belgowie, a 15 to cudzoziemcy. Wszystkie rodziny ofiar zostały o tym poinformowane.

Obywatel Polski wśród śmiertelnych ofiar zamachów w Brukseli

Belgijska prokuratura potwierdziła we wtorek wieczorem wcześniejsze doniesienia mediów o tym, że jedną z ofiar zamachów w Brukseli jest obywatel...

zobacz więcej

O zakończeniu identyfikacji wszystkich zabitych poinformowała rzeczniczka belgijskiej prokuratury Ine Van Wymersch. Gazeta „De Standaard” podała też narodowość wszystkich ofiar. Jest wśród nich czterech Amerykanów, trzech Holendrów, dwóch Szwedów, a także obywatele Chin, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Peru, Niemiec, Indii i Maroka (trzy z tych osób miały również belgijskie obywatelstwo). Rannych w atakach zostało ponad 340 osób, w tym trójka Polaków. Około 90 osób wciąż przebywa w szpitalach, w większości na oddziałach intensywnej terapii.

Wiadomość o zabitej osobie z polskim obywatelstwem potwierdził polski MSZ w opublikowanym we wtorek wieczorem komunikacie, choć nie sprecyzował płci ofiary.


Poszukiwana Polka ofiarą zamachu

Wiadomo już, że zidentyfikowaną polską ofiarą jest 61-letnia Janina Panasewicz. Informacja o tragicznym końcu poszukiwań kobiety pojawiła się na tym samym profilu społecznościowym, na którym przekazywano informację o jej poszukiwaniach. Rodzina otrzymała oficjalne potwierdzenie tej informacji. „Zostaliśmy poproszeni o opublikowanie tego najsmutniejszego z komunikatów” – taką informację zamieściło na stronie Stowarzyszenie SOS Bruksela.

Z ogromnym zalem, zlaczeni w cierpieniu i bolu z rodzina, zmuszeni jestesmy poinformowac Panstwa o tragicznym dla naszej...

Opublikowany przez Stowarzyszenie SOS Bruksela asbl na 29 marca 2016

Polka zaginęła po zamachach w Brukseli. Rodzina apeluje o pomoc w poszukiwaniach

W Brukseli zaginęła Janina Panasewicz. Rodzina apeluje o pomoc w jej odnalezieniu. 61-letnia Polka prawdopodobnie przebywała w metrze w czasie...

zobacz więcej

Bruksela wraca do normalności

Tydzień po zamachach Bruksela próbuje wrócić do zwykłego rytmu, choć burmistrz miasta Yvan Mayer przyznał, że może już nie być powrotu do normalności.

W środę władze mają poinformować, kiedy międzynarodowe lotnisko zostanie częściowo otwarte. W tym celu przeprowadzono kluczowe inspekcje. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na początek brukselski port będzie obsługiwać zaledwie jedną piątą przewidzianego w rozkładzie ruchu lotniczego.

W wyniku zamachów na metro i lotnisko zginęły 32 osoby (fot. Carl Court/Getty Images)

źródło:
Zobacz więcej