RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Schetyna i Kaczyński są w stanie załatwić sprawę z TK”

– Problem związany z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego to problem woli politycznej. Mamy dwa zwalczające się obozy. Obóz PiS, któremu jest wygodniej w danej sytuacji gdy TK nie funkcjonuje, a z drugiej strony PO i Nowoczesną, które zyskują na tym kapitał polityczny – mówił w programie „Cztery strony” Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

We wtorek rano szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że dojdzie do niego w środę, a zaproszeni będą przewodniczący klubów parlamentarnych. Po południu polityk oświadczył jednak, że do rozmowy dojdzie prawdopodobnie w czwartek z udziałem szefów partii politycznych.

Opozycja o rozmowach z udziałem Kaczyńskiego: z nadzieją patrzymy na to spotkanie

PO i Nowoczesna wyraziły zadowolonie ze zmiany formuły spotkania opozycji z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. We wtorek rano szef klubu PiS...

zobacz więcej

„Chcielibyśmy jak najszybciej to zakończyć”

Rzymkowski stwierdził, że Polacy mają dosyć serialu wokół Trybunału Konstytucyjnego, który trwa od początku kadencji obecnego rządu. – Chcielibyśmy jak najszybciej to zakończyć – powiedział. Dodał, że nie przewiduje aby z czwartkowego spotkania szefów klubów wynikło cokolwiek. – To będzie show medialny. Będzie Janusz Korwin Mikke, więc na pewno będzie show – stwierdził.

Jego zdaniem do tego spotkania wystarczyłoby dwóch ludzi. – Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna. Tych dwóch panów jest w stanie tę sprawę załatwić. Mają wystarczająca liczbę głosów aby Sejm przyjął ustawę zmieniającą konstytucję – powiedział. Jego zdaniem mówienie przez PO, że jest „opozycją totalną” to ogromny błąd. – Ta partia idzie w zaparte, jak wielki niesterowany okręt – mówił.

źródło:
Zobacz więcej