„Syjonizm to rasizm”. Napisy na restauracji Tel-Aviv zgłoszone na policję

Napisy pojawiły się w najprawdopodobniej w nocy (fot. Facebook/Tel-Aviv)

Napisy „Syjonizm to rasizm”, „Wolna Palestyna”, „Mur to hańba wasza” pojawiły się na witrynie stołecznej restauracji „Tel-Aviv” najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Właściciele zgłosili sprawę policji – podaje portal wawalove.pl.

Pseudokibice pomazali Zawrat. Turyści odkryli napisy na zboczach

Wandale znowu niszczą szlaki w Tatrach. Turyści odkryli na zboczach Zawratu napisy namalowane prawdopodobnie przez kibiców klubu piłkarskiego WKS...

zobacz więcej

„Bardzo przykro, że praca wielu ludzi w jedną noc zostaje pomazana farbą” – skomentowali na profilu restauracji na Facebooku właściciele i zamieścili zdjęcia. Manager restauracji Marcin Gilowski poinformował portal wawalove.pl, że napisy zostaną jak najszybciej usunięte. Kamienica przy ulicy Poznańskiej 11 była niedawno odnawiana z środków mieszkańców.

Lokal funkcjonuje. „Mieliśmy dziś bardzo dużo rezerwacji, nie możemy tego odwołać” – podkreślił Gilowski. Nie wiadomo kto pisał na witrynie restauracji. „Tel-Aviv” jest prowadzony przez dwóch Polaków. Gościom proponują kuchnię izraelską i arabską. Jak przypomina wawalove.pl, podobny incydent z pomalowaną witryną miał miejsce w lipcu 2014 roku.

Jak sądzicie? Wystarczy wody w Lany Poniedziałek żeby to wszystko zmyć?Bardzo przykro, że praca wielu ludzi w 1 noc...

Opublikowany przez Tel- Aviv na 28 marca 2016

źródło:
Zobacz więcej