RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Zniszczyć szambo zła”. Korea Północna ćwiczyła atak na prezydencką siedzibę w Seulu

Koreańczycy ćwiczyli atak na siedziby władz z Południa (fot. PAP/EPA/RODONG SINMUN / HANDOUT)
Koreańczycy ćwiczyli atak na siedziby władz z Południa (fot. PAP/EPA/RODONG SINMUN / HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Wojsko Korei Północnej przeprowadziło próbę ataku na Błękitny Dom, siedzibę prezydent Korei Południowej Park Geun-hye. Pjongjang pomimo międzynarodowych sankcji regularnie przeprowadza próby rakietowe oraz prowadzi prace nad bronią atomową. W ostatnim czasie Korea Północna często groziła „unicestwieniem” Stanów Zjednoczonych i sąsiadów z południa.

Korea Północna „totalnie odrzuca” rezolucje ONZ. „Spisek przygotowały wrogie siły”

Władze Korei Północnej wystosowały oświadczenie, w którym „totalnie odrzucają” kierowane przeciw nim rezolucje ONZ. „Stanowią produkt politycznej i...

zobacz więcej

Północnokoreańskie media przekazały, że w piątek wojsko przeprowadziło ćwiczenia artyleryjskie, w czasie których symulowano ostrzał budynków rządowych i prezydenckich na Południu.

– Wojsko musi być w gotowości bojowej, by po otrzymaniu rozkazu bezlitośnie zniszczyć reakcyjną maszynę w Seulu, szambo zła, i zakończyć historyczną sprawę narodowego zjednoczenia – powiedział koreański dyktator Kim Dzong Un.

W styczniu Korea przeprowadziła test broni atomowej, miesiąc później przetestowała rakietę dalekiego zasięgu. ONZ i Stany Zjednoczone zareagowały na to sankcjami, które mają ograniczyć możliwość rozwoju koreańskiej armii.

„Lekkomyślne prowokacje”

Mimo to Pjongjang nie spuścił z tonu i zapowiada przeprowadzenie ataku na Koreę Południową i Stany Zjednoczone.

– Lekkomyślne prowokacje to droga do zniszczenia reżimu z Północy – komentowała takie zachowanie prezydent Park Geun-hye.

Tymczasem CNN donosi w piątek, że według analityków amerykańskiego wywiadu Pjongjang dysponuje zminiaturyzowaną głowicą atomową. Teoretycznie umożliwia to reżimowi stworzenie systemu rakiet zdolnego do przenoszenia broni atomowej na znaczne odległości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej