W poniedziałek rusza proces ws. afery Amber Gold. Przesłuchani zostaną Marcin i Katarzyna P.

Były prezes spółki Amber Gold Marcin P. i jego żona Katarzyna P., oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy staną w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Żona szefa Amber Gold uważa się za pokrzywdzoną. Wkrótce proces ws. piramidy

Żona prezesa Amber Gold Katarzyna P. domaga się wypłaty zaległych wynagrodzeń rzędu od 50 do 150 tys. zł miesięcznie – informuje trójmiejskie...

zobacz więcej

Wzmożona kontrola osób i przedmiotów, czy otwarcie jednego wejścia do budynku sądu to środki bezpieczeństwa przygotowane na poniedziałkową rozprawę Marcina i Katarzyny P., oskarżonych o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy. Proces prezesa spólki Amber Gold i jego żony odbywać się będzie w największej sali gdańskiego sądu.

Wydano wszystkie 20 kart wstępu dla dziennikarzy, którzy zamierzają obsługiwać proces. Dla publiczności przewidziano 80 miejsc na sali. Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 9.00 i trwać sześć i pół godziny. W poniedziałek oraz na drugiej rozprawie w czwartek sąd zamierza przesłuchać oboje oskarżonych. Na kolejne będą wzywani świadkowie.

Działalność parabankowa

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc.

Według prokuratury Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

Marcin i Katarzyna P. zostali także oskarżeni m.in. o działalność parabankową i pranie brudnych pieniędzy, które wyłudzili od klientów spółki.

źródło:
Zobacz więcej