Żona szefa Amber Gold uważa się za pokrzywdzoną. Wkrótce proces ws. piramidy

21 marca w Gdańsku rozpoczyna się proces ws. Amber Gold (fot. Wikipedia/Zorro2212)

Żona prezesa Amber Gold Katarzyna P. domaga się wypłaty zaległych wynagrodzeń rzędu od 50 do 150 tys. zł miesięcznie – informuje trójmiejskie wydanie „Gazety Wyborczej”. W poniedziałek 21 marca w gdańskim sądzie rusza proces ws. afery Amber Gold.

Bohaterowie afery Amber Gold złożyli pozwy o zaprzeczenie ojcostwa

W Sądzie Rejonowym Gdańsk–Południe toczy się sprawa o zaprzeczenie ojcostwa – podaje „Dziennik Bałtycki”. – Pozwy złożyły obie strony, sprawy...

zobacz więcej

Dziennikarze „Gazety” dotarli do sprzeciwów złożonych przez wierzycieli i odnaleźli tam dokument złożony przez Katarzynę P. Żona prezesa Amber Gold żąda zaległych wynagrodzeń, które wynosiły od 50 do 150 tys. zł miesięcznie; chodzi o 2012 r. Pieniędzy domaga się także prezes Marcin P. Nie złożył jednak sprzeciwu, tylko wytoczył syndykowi proces, w którym walczy o 600 tys. zł.

Setki świadków

Rozprawy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu, a pierwsze 2-3 terminy sąd przeznaczy na przesłuchanie oskarżonych. Na kolejne będą wzywani świadkowie. W akcie oskarżenia prokuratura uznała, że przed sądem powinno się ich przesłuchać prawie 430; wniosek o przesłuchanie wszystkich pozostałych pokrzywdzonych złożył obrońca oskarżonego Marcina P.

Według prokuratury Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Zostali także oskarżeni m.in. o działalność parabankową i pranie brudnych pieniędzy, które wyłudzili od klientów spółki.

źródło:
Zobacz więcej