Bouchra Jarrar została nową dyrektor kreatywną domu mody Lanvin

Bouchra Jarrar pochodzi z Maroka (fot. facebook.com/Bouchra Jarrar for Lanvin)

Projektantka Bouchra Jarrar została nowym dyrektorem kreatywnym jednego z najstarszych francuskich domów mody – Lanvin. Pół roku temu z tą funkcją pożegnał się Alber Elbaz.

Pochodząca z Maroka projektantka zastąpiła na stanowisku dyrektora kreatywnego Albera Elbaza, który pół roku temu postanowił odejść z firmy. To był szok dla świata mody i pracujących w firmie ludzi. Elbaz cieszył się taką popularnością, że jego współpracownicy ogłosili strajk i żądali jego powrotu.

Dyrektor kreatywny Lanvin odchodzi z firmy. Światu mody nie szczędzi gorzkich słów

Kilka dni temu świat mody obiegła informacja, że Alber Elbaz, dyrektor kreatywny domu mody Lanvin, po 14 latach pracy żegna się z firmą. – Nie...

zobacz więcej

Od 2010 roku właścicielka własnej marki

O nowej nominacji właścicielka marki Michèle Huiban poinformowała dwa dni po zakończeniu Tygodnia Mody w Paryżu. Ogłosiła, że nową dyrektor artystyczną Lanvin została 45-letnia Bouchra Jarrar. Kreatorka pochodzi z Maroka i przez ostatnie 20 lat współpracowała z takimi domami mody jak Jean Paul-Gaultier, Balenciaga i Christian Lacroix. W tym ostatnim odpowiadała za przygotowanie kolekcji haute couture, a od 2010 roku prowadzi także własną markę. Od 2013 roku decyzją syndykatu mody jej dom mody mógł oficjalnie posługiwać się statusem Haute Couture.

„Zamierzam wnieść do Lanvin harmonię”

„To wielki honor, że powierzono mi kontynuację stylu Lanvin przy użyciu tego całego zaplecza wypracowanego przez bardzo doświadczony zespół domu mody. Dołączenie do niego pozwoli mi na poszerzenie mojej kreacji o nowe pola ekspresji. Zamierzam wnieść do Lanvin harmonię i spójność kobiecej mody, mody naszych czasów" – deklaruje w specjalnym oświadczeniu Bouchra Jarrar. Jakie ubrania wyjdą spod ręki, a właściwie igły Jarrar okaże się już w czerwcu. To właśnie wtedy dom mody planuje zaprezentować w Paryżu kolekcję Resort 2016.

źródło:
Zobacz więcej