RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Walcząca o powszechny dostęp do broni amerykańska blogerka postrzelona przez 4-letniego synka

Jamie Gilt została postrzelona gdy prowadziła auto (fot. TT)
Jamie Gilt została postrzelona gdy prowadziła auto (fot. TT)

Osobliwy incydent na Florydzie. Jamie Gilt, aktywistka broniąca 2. poprawki do Konstytucji USA, która gwarantuje prawo do posiadania broni, została przypadkiem postrzelona przez swojego 4-letniego synka.

Obama ma dosyć wszechobecnej broni na ulicach USA. Emocjonalne wystąpienie w Białym Domu

– Co roku ponad trzydzieści tysięcy Amerykanów traci życie przez broń. Trzydzieści tysięcy. Samobójstwa, przemoc domowa, gangsterskie strzelaniny,...

zobacz więcej

Malec przypadkiem wystrzelił, gdy jego matka prowadziła samochód. Życiu kobiety nic nie zagraża. Obecnie przebywa szpitalu w miejscowości Gainesville, zaś 4-latek znajduje się pod opieką rodziny – oświadczyła policja hrabstwa Putnam.

Zdaniem rzecznika policji blogerka nie wiedziała, że siedzący na tylnym siedzeniu synek bawi się naładowaną bronią. – Jej błąd polegał na tym, że pozostawiła gotowy do użycia pistolet poza zasięgiem wzroku – wyjaśnił.

Może usłyszeć zarzut

Wiadomo, że Gilt nabyła pistolet legalnie. Kiedy mieszkanka Jacksonville wyjdzie ze szpitala zostanie przesłuchana. Może usłyszeć zarzut umożliwienia korzystania z broni osobie nieuprawnionej.

Niedawno blogerka, walcząca o poszanowanie konstytucyjnych praw do noszenia broni zatwierdzonych w ramach Karty Praw z 1791 roku, pochwaliła się na Facebooku: „nawet mój czteroletni syn potrafi się posługiwać strzelbą niskiego kalibru”…

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej