RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Najprostsza forma dziennikarstwa – wywiad. „24 minuty” z Krzysztofem Skowrońskim

– Tyle czasu potrzeba, by zadać najważniejsze pytania i poznać odpowiedzi – mówi prowadzący program Krzysztof Skowroński. Gośćmi będą głównie politycy, ale nie tylko. – Program ma potencjał stać się flagowym w naszej stacji – powiedział Mariusz Pilis, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. „24 minuty” w każdy poniedziałek o godzinie 19 na antenie TVP Info.

Budka, Piotrowicz i Ziobro wieczornymi gośćmi TVP Info

Gośćmi Marty Kielczyk w programie „Po przecinku” o godz. 18.28 będą Borys Budka (PO) i Stanisław Piotrowicz (PiS). Z ministrem sprawiedliwości...

zobacz więcej

„Nie jest sztuką zadać pytanie. Sztuką jest uzyskać odpowiedź” uważa prowadzący program Krzysztof Skowroński. Dlatego program, który prowadzi na antenie TVP Info „24 minuty” bazuje, jak podkreśla, na najprostszej formie dziennikarstwa – wywiadzie. Rozmowy będą dotyczyć polityki, gospodarki i kwestii społecznych w Polsce i na świecie.

W każdym programie przepytany zostanie jeden gość. Przeważnie będą to politycy, ale nie będą mieli monopolu. – Będę się starał by przekaz płynął nie tylko od polityków, ale też w przeciwną stronę – zapewnia Skowroński, który jest założycielem i szefem Radia Wnet, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był także szefem radiowej Trójki, a w TVP prowadził programy publicystyczne.

TVP Info stawia na ten format

Mariusz Pilis, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podkreśla, że stacji brakowało tego rodzaju formatu. Rozmowy w stylu Hard Talk, który prezentuje BBC. – Program ma potencjał stać się flagowym w naszej stacji – powiedział Pilis.

Premiera „24 minut” odbyła się 7 marca. Gościem był minister Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta.

„24 minuty” w każdy poniedziałek o godzinie 19 w TVP Info.

teraz odtwarzane
Obejrzyj cały program red. Krzysztofa Skowronskiego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne