AC/DC przerywa tournee w USA. Wokalista prawie ogłuchł

Brian Johnson jest związany z AC/DC od 1980 roku, kiedy to zastąpił Bona Scotta zmarłego nagle po nocnej libacji(fot. Getty Images / Brendon Thorne / Stringer)

Hardrockowy zespół australijski AC/DC był zmuszony przerwać trasę koncertową w USA. Chodzi o stan zdrowia wokalisty, 68-letniego Briana Johnsona. Lekarze uznali, że dalsze występy wokalisty mogą doprowadzić do jego całkowitej głuchoty.

Chory Malcolm Young zawiesza karierę. Co dalej z AC/DC?

Gitarzysta znanej australijskiej grupy hardrockowej AC/DC 61-letni Malcolm Young poinformował, że „czasowo” zawiesza występy z grupą z powodu złego...

zobacz więcej

Dziesięć zaplanowanych wcześniej koncertów, w tym kulminacyjny występ w Madison Square Garden w Nowym Jorku odbędzie się w innym terminie – poinformował w poniedziałek impresario grupy. Brian Johnson jest związany z AC/DC od 1980 roku, kiedy to zastąpił Bona Scotta zmarłego nagle po nocnej libacji, a znanego jako wokalista oraz współautor utworów, które znalazły się na jednym z najpopularniejszych albumów grupy „Highway to Hell”.

Johnson zapisał się w pamięci fanów nagranym w rok później najlepiej sprzedającym się albumem „Back in Black”.

Trudne chwile AC/DC

Założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów zespół hardrockowy przeżywa ostatnio trudno chwile. Grupę opuścił niedawno jeden z założycieli – Malcom Young cierpiący na starczą demencję oraz perkusista Phil Rudd skazany w lipcu w Nowej Zelandii za grożenie śmiercią oraz posiadanie narkotyków.

W swej 43-letniej historii AC/DC sprzedało ponad 200 milionów albumów na całym świecie, wliczając w to ponad 69 milionów w USA. Zespół zajmuje czwarte miejsce na liście Stu Najlepszych Artystów Hard Rocka sporządzonej przez VH1 oraz siódme w rankingu MTV na Najlepsze Zespoły Metalowe Wszech Czasów.

źródło:

Zobacz więcej