RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Willa za 170 zł miesięcznie? Były prezes stadniny w Michałowie podpisał umowę sam ze sobą

W stadninie w Michałowie jest około 400 zwierząt czystej krwi arabskiej (fot. pixabay.com/Alexas_Fotos)
W stadninie w Michałowie jest około 400 zwierząt czystej krwi arabskiej (fot. pixabay.com/Alexas_Fotos)

Pod koniec lutego Jerzy Białobok został odwołany ze stanowiska prezesa stadniny w Michałowie (Świętokrzyskie), co spotkało się z krytyką hodowców i miłośników koni. „Fakt” tymczasem dotarł do informacji, że prezes Białobok miał dożywotnią umowę na wynajem prawie 200-metrowego domu za 170 zł.

ANR: szefowie stadnin odwołani z powodu utraty zaufania

Zarządy stadnin w Janowie Podlaskim i w Michałowie zostały odwołane w związku z utratą zaufania – poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych na...

zobacz więcej

„Fakt” dotarł do umowy, którą prezes stadniny podpisał sam ze sobą w 2009 r. Jak podaje dziennik, Białobok, który zarabiał ok. 20 tys. zł miesięcznie wynajął umeblowany dom z poddaszem dokładnie za 170,47 zł miesięcznie. Oprócz czynszu były prezes miał płacić jedynie rachunki za prąd.

Redakcji tvp.info nie udało się uzyskać komentarza Jerzego Białoboka, ponieważ jego telefon jest poza zasięgiem. Tymczasem żona mężczyzny powiedziała gazecie, że razem z mężem uznali za nieetyczne wykupywanie mieszkania w blokach dla pracowników, a według jej informacji za dom płacili ok. 1000 zł miesięcznie.

Protesty hodowców po odwołaniu prezesa

Następczynią Jerzego Białoboka na stanowiska prezesa stadniny została Anna Durmała (28 lat), która do tej pory kierowała malutką stadniną w Tryciążu w Małopolsce z kilkoma końmi. W Michałowie jest około 400 zwierząt czystej krwi arabskiej.

Z decyzją zarządu Agencji Nieruchomości Rolnych nie mogą pogodzić się hodowcy i miłośnicy koni w całym kraju. Na stronach internetowych opublikowali list otwarty, który podpisują kolejne osoby. Zwrócili się także do Ministerstwa Rolnictwa i prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Oprócz Jerzego Białoboka Agencja zwolniła też prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim i głównego specjalistę do spraw hodowli.

źródło:
Zobacz więcej