RAPORT

Tusk kontra Tusk

Michał Szpak podbił Wasze serca. To on będzie reprezentował Polskę na Eurowizji

„Color Of Your Life” w wykonaniu Michała Szpaka okazało się bezkonkurencyjne w sobotnich preselekcjach do konkursu Eurowizji. Piosenkarz wygrał w głosowaniu widzów, pokonując m.in. Margaret i Edytę Górniak, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Muzyk w maju pojedzie do Sztokholmu, gdzie będzie reprezentował nasz kraj.

Michał Szpak reprezentantem Polski na Eurowizji!

zobacz więcej

W sobotę wieczorem widzowie TVP1 mogli obejrzeć występy dziewięciorga muzyków, wybranych wcześniej przez specjalną komisję Telewizji Polskiej. W sumie do konkursu zgłosiło się 88 artystów.

W czasie sobotniego konkursu wystąpili Edyta Górniak („Grateful”), Aleksandra Gintrowska („Missing”), Margaret („Cool Me Down”), Kasia Moś („Addiction”), Napoli („My Universe”), Dorota Osińska („Universal”), Michał Szpak („Color Of Your Life”), Natalia Szroeder („Lustra”) i Taraka („In The Rain”).

Mocny głos i oryginalny styl

Kim jest polski reprezentant? Michał Szpak ma 26 lat, pochodzi z Jasła. Popularność zdobył w 2011 roku, kiedy zajął drugie miejsce w telewizyjnym programie typu talent show. Wokalista słynie nie tylko z mocnego głosu, ale też oryginalnego stylu i wyróżniającej się osobowości. Rok temu ukazał się jego pierwszy album - „Byle być sobą”, a na Festiwalu w Opolu Szpak zwyciężył w konkursie SuperPremiery utworem „Jesteś bohaterem”.

Wszystkie sobotnie występy można obejrzeć na stronie tvp.pl

Dzięki wygranej w 2015 roku Månsa Zelmerlöwa 61. Konkurs Piosenki Eurowizji po raz szósty zostanie zorganizowany przez szwedzką telewizję (SVT). Wszystkie koncerty konkursowe: 10, 12 (półfinały) i 14 maja (finał) odbędą się w Globe Arena w Sztokholmie. Poprowadzą je wspólnie Måns Zelmerlöw i prezenterka telewizyjna Petra Mede.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej