„Takiego serialu jeszcze nie było”. Premiera „Bodo” już wieczorem w Jedynce

On kochał teatr, kino i kabaret, a jego kochała scena i kobiety. Życiorys Eugeniusza Bodo wystarczyłby na niejedną powieść, a teraz stał się kanwą najnowszego serialu TVP1. W roli tytułowej zobaczymy Antoniego Królikowskiego i Tomasza Schuchardta. Ponadto międzywojenne przeboje w zaskakujących aranżacjach, spektakularne układy choreograficzne i rozmach scenograficzny premierowo w Jedynce już o 20:25.

6 marca w Jedynce premiera serialu „Bodo”. W postać artysty wcielili się Królikowski i Schuchardt

Twórcy serialu „Bodo” uchylili rąbka tajemnicy i pokazali, co czeka widzów za trzy tygodnie. Będzie to fabularny fresk, pokazujący polskie...

zobacz więcej

Serial pokaże niezwykłą historię życia Eugeniusza Bodo. Opowie o jego porażkach i wielkich sukcesach, a także życiu uczuciowym i towarzyskim, a także trudnych decyzjach: ucieczce z domu, pierwszych krokach aktorskich, o bliskiej relacji z matką i prawdziwej przyjaźni. – To nie są wszystkie fakty dokładne, 1:1 z jego życia, niektóre są podrasowane na potrzeby serialu – zdradza Tomasz Schuchardt, aktor, serialowy Eugeniusz Bodo.

„Bodo” to także opowieść o miłości i zdradzie, o poświęceniu, jakiego wymagało życie artysty, tragedii związanej z wypadkiem samochodowym, a także o ironii losu, jaka towarzyszyła Eugeniuszowi Bodo przez całe życie aż do niezrozumiałej zagadkowej śmierci. – To był człowiek przesiąknięty aktorstwem, całe życie marzył i kroczył, zdobywając pomalutku arkana sztuki estradowej, ciężko na to pracując – podkreśla Ryszard Wolański, biograf artysty.

6 marca 20:25 TVP1!

Widowiskowe rewie, egzotyczne plany filmowe, niepowtarzalna i szalona atmosfera lat 20-tych i 30-tych przy akompaniamencie największych międzywojennych utworów.

Posted by Bodo serial TVP on 5 marca 2016


Serial pokaże też, jak wyglądał i jakimi prawami rządził się w międzywojennej Polsce przemysł rozrywkowy i filmowy. – Zobaczymy kabaret, występy teatralne, pierwsze polskie filmy, kulisy ich powstawania, jak się zachowywali pierwsi polscy celebryci – wylicza aktorka Anna Pijanowska.

Wkrótce w TVP1 premiera serialu „Bodo”. „Chcieliśmy oddać ducha epoki. Nawet guziki są obszyte jak wtedy”

„Bodo” to nowy serial w TVP1, który jest biografią Eugeniusza Bodo, największego gwiazdora międzywojennego kina i kabaretu, aktora filmowego i...

zobacz więcej

„Każdy dzień to była męczarnia”

W serialu zagrano ponad 340 ról aktorskich (m.in. Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Anna Pijanowska, Anna Próchniak, Patricia Kazadi i Roma Gąsiorowska), zaangażowano ponad 4000 statystów, a przy produkcji pracowała ponad 300-osobowa ekipa. – Każdy dzień to była z jednej strony męczarnia, ale z drugiej strony pojawiała się ulga i ogromna satysfakcja, że udało nam się przeprowadzić te karkołomne sceny – wyjawia Królikowski. Wszystkie kostiumy sceniczne były szyte specjalnie na potrzeby serialu, a kostiumy z epoki były wypożyczone z Londynu, Paryża i Pragi.

Odtworzone realia lat 20. i 30. w 300 miejscach

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się pod koniec maja i trwały do listopada 2015 roku. Realizowane były w ponad 300 obiektach zdjęciowych, m.in. w Łodzi, Zgierzu, Warszawie, Żyrardowie, Milanówku, Modlinie i we Wrocławiu. – Najfajniejsze były zdjęcia afrykańskie, gdy kręciliśmy kulisy filmu „Głos pustyni”, który powstał w latach 30. i został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Eugeniusza Bodo – przyznaje Anna Pijanowska, aktorka, serialowa Ada.

Wrocław w serialu odgrywał Poznań, Warszawę, a nawet Berlin. Wszystko dlatego, że poniemiecką zabudowę w tak doskonałym stanie twórcy mogli znaleźć tylko tam. – Bardzo dużą uwagę przykładaliśmy do odtworzenia realiów lat 20. i 30., bo siłą rzeczy były to czasy, które nie były dotąd eksploatowane w kinie czy telewizji – tłumaczy Piotr Derewenda, współautor scenariusza.

„To będzie bardzo widowiskowy serial”. W Warszawie trwają zdjęcia do „Bodo”

Po zakończeniu zdjęć w Milanówku, Żyrardowie, Łodzi, Zgierzu i we Wrocławiu, ekipa nowego serialu TVP1 wróciła do Warszawy. Jedną z aż 293...

zobacz więcej

Szlagierowe utwory i filmy

W serialu usłyszymy nie tylko znane utwory Bodo, takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Okay”, „Ach te baby”, „Ach śpij kochanie”, ale też międzywojenne szlagiery innych wykonawców: „To wszystko umiem ja”, „Może kiedyś innym razem”, „Dla Ciebie chcę być biała”, „Lim pam pom”.

Serial pokaże także kulisy powstawania oraz premiery filmów, w których zagrał Eugeniusz Bodo, m.in.: „Rywali”, „Głosu pustyni”, „Czarnej Perły”, „Pieśniarza Warszawy”, „Piętra wyżej”, „Pawła i Gawła” czy „Strachów”.

Obiekt westchnień kobiet i idol mężczyzn. Eugeniusz Bodo doczekał się serialu w TVP

zobacz więcej

Mocna ekipa twórców

Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVP1 jest Akson Studio. Za reżyserię odpowiadają wspólnie Michał Kwieciński i Michał Rosa według scenariusza Piotra Derewendy i Domana Nowakowskiego. Zdjęcia zrealizował Kamil Płocki, autorką scenografii jest Anna Wunderlich, a dekoratorem wnętrz – Jacek Czechowski.

Za kostiumy odpowiadała Magdalena Biedrzycka, a za charakteryzację Dariusz Krysiak. Kompozytorem muzyki jest Atanas Valkov, a utwory oryginalne w nowych aranżacjach stworzyli Piotr Komorowski, Grzegorz Jabłoński i Misza Hairulin. Choreografię przygotowali m.in. Agnieszka Brańska i Agustin Egurrola.

Reżyserem serialu jest Michał Kwieciński (z prawej) (fot. TVP)
teraz odtwarzane
Bodo od 6 marca w Jedynce

źródło:
Zobacz więcej