Znana jest już przyczyna śmierci córki Whitney Houston. Opublikowano raport

Bobbi Kristina Brown zmarła w wieku 22 lat (fot. Vittorio Zunino Celotto / Staff / Getty Images)

Zatrucie narkotykami i alkoholem doprowadziło do podtopienia w wannie – tak lekarze relacjonują w raporcie wydarzenia z 31 stycznia ubiegłego roku, które rozegrały się w domu Bobbi Kristiny Brown. Odnaleziona wówczas córka Whitney Houston zapadła w śpiączkę, z której już się nie wybudziła.

Córka Whitney Houston nie żyje. Bobbi Kristina Brown miała 22 lata

Walka o życie 22-letniej Bobbi Kristiny Brown trwała pół roku, ale nie udało się jej uratować. Córka Whitney Houston zmarła w niedzielę w hospicjum...

zobacz więcej

Amerykańskie media od jakiegoś czasu naciskały na sąd, by ten opublikował raport medyczny. W czwartek biuro lekarza sądowego hrabstwa Fulton w stanie Georgia przedstawiło głównie wnioski.

Marihuana i alkohol

Z dokumentu wynika, że przed utonięciem Bobbi Kristina paliła marihuanę i piła alkohol. Zażyła również środki uspokajające oraz przeciwlękowe. Jako główne przyczyny „niekontrolowanego zanurzenia” wskazano zatrucie narkotykami.

„Śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych. Raport lekarza sądowego nie jest w stanie wskazać, czy śmierć była zamierzona czy też była spowodowana wypadkiem. Z tego powodu nie można jednoznacznie sklasyfikować przyczyny śmierci” – napisano w oświadczeniu.

– Mamy nadzieję, że agencje prasowe i media, które otrzymają raport będą pamiętały o dyskrecji oraz godności rodziny, która straciła ukochaną osobę – oświadczył adwokat Paul Howard, który zapewnił, że nie ustanie w wyjaśnianiu przyczyn śmierci celebrytki.

Kłopoty po rozwodzie rodziców

Bobbi Kristina była jedyną córką Whitney Houston i piosenkarza R&B Bobby’ego Browna. Gdy miała 14 lat, jej rodzice się rozwiedli. Zaczęła zażywać narkotyki i pić alkohol. 31 stycznia 2015 r. doszło do tragicznego zdarzenia w wannie, przypuszczalnie po awanturze ze swoim chłopakiem.

Córka Houston nieprzytomna trafiła do szpitala. Lekarze ocenili, że niedotlenienie mózgu było tak długie, że nie ma szans by kiedykolwiek odzyskała pełnię zdrowia. Zmarła 26 lipca ubiegłego roku w hospicjum w miejscowości Duluth w stanie Georgia. Miała 22 lata.

Została pochowana na cmentarzu Fairview w Westfield w stanie New Jersey. Leży obok matki, która zmarła w 2012 roku, również w wyniku utonięcia w wannie po zażyciu narkotyków.

źródło:
Zobacz więcej