RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Terroryści zabili 70 osób w Bagdadzie. „Nasze miecze nie ustaną w ścinaniu głów”

Terroryści zdetonowali dwie bomby dwóch bomb w szyickiej dzielnicy Bagdadu (fot. PAP/EPA/AHMED ALI)
Terroryści zdetonowali dwie bomby dwóch bomb w szyickiej dzielnicy Bagdadu (fot. PAP/EPA/AHMED ALI)

70 osób zginęło, a ponad sto zostało rannych w niedzielę wskutek zdetonowania przez terrorystów samobójców dwóch bomb w szyickiej dzielnicy Bagdadu zwanej Miastem Sadra – poinformowały irackie źródła policyjne i medyczne.

Krzyż na ruinach zburzonego przez terrorystów kościoła. Poruszające zdjęcia z Iraku

Walczący z terrorystami z Państwa Islamskiego bojownicy wznieśli krzyż nad dawnym kościołem w mieście Sindżar w Iraku – podaje serwis Ezidi Press....

zobacz więcej

Do przeprowadzenia tego bezprecedensowego w bieżącym roku w Bagdadzie pod względem liczby ofiar zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Masakra na zatłoczonym targowisku

Według policji zamachowcy wjechali motocyklami na zatłoczone targowisko, gdzie sprzedawane są telefony komórkowe. Zamieszczony w internecie komunikat Państwa Islamskiego głosi, że atak przeprowadzili dwaj jego bojownicy samobójcy. – Nasze miecze nie ustaną w ścinaniu głów odszczepieńczych politeistów, gdziekolwiek się oni znajdują – zapowiada komunikat, mając na myśli pogardzanych przez sunnickich fanatyków szyitów.

Atak na Abu Ghraib

Zamachowcy samobójcy z bombami oraz inni przybyli na samochodach i pieszo bojownicy Państwa Islamskiego przypuścili w niedzielę nad ranem atak na znajdujące się na zachodnich obrzeżach aglomeracji bagdadzkiej miasto Abu Ghraib, zajmując tam pozycje w silosie zbożowym i na cmentarzu oraz zabijając co najmniej 17 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa – poinformowały irackie władze. Według nich do wieczora w niedzielę napastników wyparto z większości zajętych przez nich w Abu Ghraib terenów, ale walki tam jeszcze nie ustały.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej