Michał Szpak reprezentantem Polski na Eurowizji!

Piosenkarz Michał Szpak pojedzie w maju do Sztokholmu, by reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji! Muzyk w sobotę wieczorem wygrał w głosowaniu smsowym, pokonując m.in. Margaret i Edytę Górniak.

Inaczej prezentują się wyniki sondy, w której głosowali nasi internauci. Dzięki Waszym głosom zdecydowanie wygrała Margaret z piosenką „Cool Me Down”. Piosenkarka zdobyła 44,2 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Edyta Górniak z piosenką „Grateful”. Zagłosowało na nią 26,4 proc. czytelników. Trzecie miejsce zając Michał Szpak z utworem „Color Of Your Life”. Jego utwór doceniło 11,5 proc. biorących udział w zabawie.

Na dalszym miejscach uplasowali się: Dorota Osińska („Universal”, 6,2 proc.), Natalia Szroeder („Lustra”, 5,9 proc.), zespół Taraka ( „In The Rain”, 2,5 proc.) Kasia Moś („Addiction”, 1,6 proc.), Aleksandra Gintrowska („Missing”, 1,3 proc.) oraz Napoli („My Universe”, 0,4 proc.)

Szwecja triumfuje na Eurowizji. Niedoceniony występ Polki

Szwecja triumfuje w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. Widzowie i jurorzy przyznali największą liczbę punktów piosence „Heroes” Mansa Zelmerloewa....

zobacz więcej

Chęć reprezentowania Polski wyraziło aż 88 wykonawców. Spośród nadesłanych zgłoszeń specjalna komisja TVP w składzie: Artur Orzech, Robert Janowski, Anna Will, Zygmunt Kukla oraz Waldemar Skowroński wyłoniła dziewięcioro artystów, którzy wezmą udział w koncercie preselekcyjnym. Odbędzie się on w Studiu nr 5 przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Wystąpią Edyta Górniak („Grateful”), Aleksandra Gintrowska („Missing”), Margaret („Cool Me Down”), Kasia Moś („Addiction”), Napoli („My Universe”), Dorota Osińska („Universal”), Michał Szpak („Color Of Your Life”), Natalia Szroeder („Lustra”) i Taraka („In The Rain”).

Po kilku latach przerwy zdecydowano, że wybór polskiego reprezentanta dokonany będzie w drodze ogólnopolskiego głosowania. Na swoich faworytów będzie można wysyłać SMS-y jedynie podczas trwania transmisji koncertu. Z jednego telefonu można oddać tylko jeden głos. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andrzej Piaseczny, który przygotował specjalny recital wraz orkiestrą Silesian Art Collective.

Eurowizja 2016 Eliminacje Polska

Po kilku latach przerwy, na antenę TVP 1, wracają polskie preselekcje do konkursu Eurowizji. Przygotowujemy je w rekordowo krótkim czasie ale z wielką dbałością o to by było to ważne i atrakcyjne wydarzenie dla telewidzów i artystów. W tym roku system zgłoszeń artystów do konkursu, ich wybór, zasady występu oraz głosowanie zostały przygotowane tak by zapewnić pełną transparentność. Koniec z decydowaniem o tym kto może reprezentować Polskę w zaciszu gabinetów. Ostateczny wybór oddajemy widzom. Docenili to sami artyści zgłaszając naprawdę dużo świetnych piosenek. Doceniły też media i internauci bardzo dobrze oceniając poziom konkursu. Fajnie słyszeć jak wszystkie największe rozgłośnie radiowe grają piosenki z naszego koncertu komentując jednocześnie, że „jeszcze nigdy eliminacje do Eurowizji nie budziły w Polsce tyle emocji". My te emocje też czujemy i oprawimy je telewizyjnie tak by dotarły w całości do widzów :) Cieszę się, że więcej muzyki wraca na anteny TVP i, że mogę reżyserować właśnie takie koncerty :) Do zobaczenia 5 marca o 21:20 - oczywiście w Jedynce :)

Posted by Radek Kobiałko on 27 luty 2016

Piosenka o stalinowskich deportacjach Tatarów będzie reprezentować Ukrainę na Eurowizji

Ukraina wybrała swoją reprezentantkę na tegoroczny konkurs Eurowizji w Sztokholmie. Będzie to Dżamala, pochodząca z Krymu Tatarka, która zaśpiewa...

zobacz więcej

Szósty raz w Szwecji

Dzięki wygranej w 2015 roku Månsa Zelmerlöwa 61. Konkurs Piosenki Eurowizji po raz szósty zostanie zorganizowany przez szwedzką telewizję (SVT). Wszystkie koncerty konkursowe: 10, 12 (półfinały) i 14 maja (finał) odbędą się w Globe Arena w Sztokholmie. Poprowadzą je wspólnie Måns Zelmerlöw i prezenterka telewizyjna Petra Mede.

Uczestnictwo w konkursie potwierdziło 43 krajowych nadawców publicznych, którzy wystawią swoich reprezentantów. W stawce są telewizje z państw, które powracają do konkursu po przerwie, m.in. z Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, a także Chorwacji i Bułgarii. Z udziału w konkursie w tym roku zrezygnował nadawca z Portugalii. Po przeprowadzonym losowaniu okazało się, że polski reprezentant wystąpi w drugim półfinale.

25-lecie Edyty Górniak. Gruszki od Carrerasa i scena niczym tort urodzinowy

– Ten rok jest dla mnie rzeczywiście wielkim świętem i czuję to dosłownie na każdym kroku – mówi Edyta Górniak, która obchodzi swoje 25-lecie na...

zobacz więcej

Edyta Górniak w końcu wygra?

Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać, jak również sukcesu, jaki osiągnęła reprezentując nasz kraj na Eurowizji w 1994 roku. Z utworem „To nie ja” zajęła wówczas 2. miejsce, najwyższe, jakie kiedykolwiek udało się osiągnąć polskiemu reprezentantowi. Edyta Górniak po 22 latach zdecydowała się, jak mówi „zmierzyć z samą sobą i legendą”, jaka urosła od czasu jej występu w Dublinie. Pomóc ma jej w tym utwór „Grateful”.Ola Gintrowska i jej „Missing”

Aleksandra Gintrowska przygotowuje właśnie swój debiutancki album zatytułowany „Aura”. Na płycie znajdzie się kawałek „Missing” skomponowany przez lidera zespołu Varius Manx, Roberta Jansona. Z tym utworem piosenkarka chce reprezentować Polskę na Eurowizji.Margaret cichą faworytką?

Artystka jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i przez wielu upatrywana jako cicha faworytka polskich preselekcji. Na koncie 24-latki znajdują się takie przeboje jak „Thank You Very Much”, „Wasted”, „Heartbeat” czy „Start a Fire”, oficjalny hymn Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Jej propozycja zatytułowana „Cool me down” to nowoczesny, wpadający w ucho utwór o dużym festiwalowym potencjale, zrealizowany w gronie międzynarodowych twórców.

„Addiction” Kasi Moś

Piosenkarka dała się poznać szerszej publiczności, kiedy dotarła do finału jednego z telewizyjnych programów typu talent show. W swojej karierze współpracowała m.in. z The Pussycat Dolls, Kelly Osbourne, Carmen Electrą i Evą Longorią. Na preselekcje do Eurowizji Moś przygotowała utwór „Addiction”.„My Universe” i Napoli

Napoli jest jednoosobowym projektem Olgi Szymańskiej, który do 2015 roku funkcjonował jako białoruskie trio. Obecnie wokalistka stara się o udział w Eurowizji jako reprezentantka Polski z piosenką „My Universe”.„Universal” Doroty Osińskiej

Osińska ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji, a także udział w „The Voice of Poland”. Zajęła w nim drugie miejsce. Nagrała dotąd trzy płyty studyjne, a obecnie pracuje jako aktorka w Teatrze Rampa. Na Eurowizję chce pojechać z balladą zatytułowaną „Universal”.

Michał Szpak i „Color Of Your Life”

26-latek popularność zdobył w 2011 roku, kiedy zajął 2. miejsce w telewizyjnym programie typu talent show. Wokalista słynie nie tylko z mocnego głosu, ale też oryginalnego stylu i wyróżniającej się osobowości. Rok temu ukazał się jego pierwszy album - „Byle być sobą”, a na Festiwalu w Opolu Szpak zwyciężył w konkursie SuperPremiery utworem „Jesteś bohaterem”.Natalia Szroeder i jej „Lustra”

20-letnia wokalistka znana jest m.in. ze współpracy z Liberem oraz przebojów „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół”. Zagraniczne media nazwały ją nawet „polską Whitney Houston”, ale na eliminacje do Eurowizji jako jedyna przygotowała piosenkę w ojczystym języku.Taraka inni niż pozostali

Propozycja zespołu wykonującego muzykę z pogranicza folku, popu oraz rocka wyróżnia się na tle innych. Jak sami muzycy podkreślają „nie chcą, by ich występ był kolejnym popowym widowiskiem”. Pragną zaprezentować utwór, który trafi do serc Europejczyków. Autorką tekstu do „In the Rain” jest dziennikarka Katarzyna Lengren.

źródło:
Zobacz więcej