Znamy laureatów Telekamer! Sznuk i Babiarz ze złotymi statuetkami

Telekamery rozdane! Wśród osób wyróżnionych Złotymi Telekamerami znaleźli się Tadeusz Sznuk - wieloletni gospodarz uwielbianego przez widzów teleturnieju TVP2 „Jeden z dziesięciu” oraz Przemysław Babiarz - ceniony dziennikarz sportowy. Najlepszym aktorem został Michał Żebrowski, występujący w serialu „Na dobre i na złe”, a statuetkę dla najlepszej aktorki otrzymała Barbara Kurdej-Szatan, która wiosną prowadzić będzie program „Kocham Cię Polsko”.

„Czas honoru” ze Złotą Telekamerą. TVP Seriale, „Ranczo”, Sznuk i Babiarz wśród laureatów

zobacz więcej

Gala Telekamer odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. – Nie spodziewałem się, że taki zaszczyt mnie spotka. Dziękuję tym, którzy startują w tej zabawie. To są prawdziwi aktorzy i za nich odbieram wyróżnienia – mówił o uczestnikach „Jednego z dziesięciu” Tadeusz Sznuk. Z kolei Przemysław Babiarz zdradził, jakie ma marzenie. – Żyjemy w takim czasie wielu pól konfliktów, ale myślę sobie, ze sport jest taką dziedziną, w której Polacy zgadzają się, dopingujemy naszych – mówił. – Chciałbym nam wszystkim życzyć, żebyśmy przy sportowych transmisjach, przy wzruszeniach, razem się pogodzili i zjednoczyli – dodał.

Wiele nagród trafiło w ręce osób związanych z TVP. Najlepszym prezenterem informacji został Maciej Orłoś, który od lat prowadzi „Teleexpress” w TVP1. Aleksandra Kostka to tegoroczna najlepsza prezenterka pogody. Widzowie oglądają ją zawsze w „Panoramie” TVP2 i porannym „Pytaniu na śniadanie”.

Deszcz nagród

W kategorii komentator sportowy triumfował legendarny sprawozdawca Dariusz Szpakowski, który towarzyszy od dekad piłkarskiej reprezentacji Polski. Nadzieją telewizji został zaś Maciej Musiał, prowadzący show TVP2 „The Voice of Poland” oraz aktor bijącego rekordy popularności serialu TVP2 „Rodzinka.pl”.

Nagrody zdobyły też produkcje TVP. Najlepszym serialem zostało „Ranczo” z Cezarym Żakiem w roli głównej. Z kolei w kategorii serial fabularno-dokumentalny nagroda przypadła produkcji „Na sygnale”.

teraz odtwarzane
Złota Telekamera dla Tadeusza Sznuka

W kategorii program rozrywkowy górą była audycja „Paranienormalni Tonight”, którą można było oglądać w TVP2. Nagrodę specjalną od TVP2 otrzymał Robert Górski.

Telekamery przyznano już po raz 19. Są przyznawane przez magazyn telewizyjny „Tele Tydzień” za osiągnięcia telewizyjne. Laureatów wybierają sami widzowie. Po zdobyciu trzech Telekamer, zwycięzca nie jest nominowany w kolejnym roku, lecz w rok po odebraniu ostatniej otrzymuje Złotą Telekamerę.

teraz odtwarzane
Złota Telekamera dla Przemysława Babiarza

WSZYSCY LAUREACI:

Aktorka: Barbara Kurdej-Szatan

Aktor: Michał Żebrowski

Serial: Ranczo

Osobowość telewizyjna: Martyna Wojciechowska

Prezenter informacji: Maciej Orłoś

Prezenter pogody: Aleksandra Kostka

Komentator sportowy: Dariusz Szpakowski

Juror: Agustin Egurrola

Program rozrywkowy: Paranienormalni Tonight

Serial fabularno - dokumentalny: Na sygnale

Nadzieja telewizji: Maciej Musiał

Złote Telekamery: Agnieszka Cegielska, Agnieszka Chylińska, Przemysław Babiarz, Tadeusz Sznuk, TV Puls, HBO

źródło:
Zobacz więcej