„Zdradziliście mnie, nie ja Was.” Wałęsa komentuje ujawnienie teczek Kiszczaka

Lech Wałęsa skomentował na swoim mikroblogu ujawniane przez IPN dokumenty (fot. PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ)

„Przegrałem, ale tylko w tym miejscu, gdzie prawie wszyscy uwierzyli, że jednak jakaś zdradziecka agenturalna współpraca z SB 46 lat temu, incydentalnie, krótko, ale była” – napisał na swoim mikroblogu Lech Wałęsa. IPN ujawnia w poniedziałek teczki TW „Bolka”. Materiały są dostępne dla dziennikarzy i historyków.

Instytut Pamięci Narodowej ujawnia teczki TW o ps. Bolek

Notatka Czesława Kiszczaka, razem z listem i paczką, miała trafić do dyrektora Archiwum Akt Nowych w 1996 roku. Nie została jednak wówczas wysłana....

zobacz więcej

Wpis byłego prezydenta na jego mikroblogu pojawił się krótko po tym, jak o godz. 12 w czytelni akt IPN przy ul. Kłobuckiej w Warszawie zostały udostępnione akta TW „Bolka”.

„Tak przegrałem, ale tylko w tym miejscu gdzie prawie wszyscy uwierzyli że jednak jakaś zdradziecka agenturalna współpraca z SB 46 lat temu incydentalnie krótko ale była, i na krótko zostałem złamany. To nieprawda Dziękuję zdradziliście mnie nie ja Was .LW. +” – napisał Lech Wałęsa, który przebywa obecnie za granicą (pisownia oryginalna).

Wśród udostępnionych przez IPN dokumentów, znalezionych w domu szefa MSW z lat 80. gen. Czesława Kiszczaka, jest zobowiązanie do współpracy z SB podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”, a także teczka personalna i teczka pracy tajnego współpracownika z lat 1970-76.

źródło:
Zobacz więcej