RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ekipa filmu „Kantor” wyjeżdża z Krakowa. Przed nimi świat – Paryż, Florencja, Nowy Jork

Premiera filmu o Kantorze odbędzie się w 2017 roku (fot.Instagram/Szyc)
Premiera filmu o Kantorze odbędzie się w 2017 roku (fot.Instagram/Szyc)

W Krakowie dobiegła końca druga część zdjęć do filmu fabularnego o Tadeuszu Kantorze. W lutym ekipa filmowa będzie pracować jeszcze na planie w Warszawie, na przełomie marca i kwietnia przeniesie się do Paryża, Florencji oraz Nowego Jorku. Premiera filmu zapowiedziana jest na początek 2017 roku.

Zdjęcia z planu w Krakowie zamieścił na swoim Instagramie Borys Szyc. Aktor wciela się w postać reżysera i założyciela Teatru Cricot 2 w Krakowie. – Czytałem i oglądałem wszystko, co z nim związane. Byłem zahipnotyzowany jego postacią. Nigdy nie przeszło mi przez głowę, że kiedyś spotkam się z nim na planie zdjęciowym i to jeszcze w tej właśnie roli – mówił Szyc podczas konferencji prasowej w Krakowie, gdzie powstają właśnie ostatnie zdjęcia do filmu.

Pierwsze zdjęcia z planu „Nigdy już nie powrócę”. Borys Szyc gra Tadeusza Kantora

Aktor Borys Szyc kilka dni temu rozpoczął zdjęcia do filmu „Nigdy już nie powrócę” Jana Hryniaka. Wciela się w nim w postać Tadeusza Kantora. Na...

zobacz więcej

Burzliwe życie artysty

Będzie to opowieść o twórczości i fascynującym życiu Tadeusza Kantora. Wojna, miłość, szaleństwo, międzynarodowe sukcesy, bezkompromisowe oddanie sztuce – ukazane zostaną na tle najbardziej dramatycznych momentów historii XX wieku. Film ma trwać ok. dwóch godzin i pokaże życie artysty od wczesnego dzieciństwa aż po śmierć w roku 1990. Premiera zapowiedziana jest na początek 2017 roku.

#kantormovie #deadclass #umarłaklasa #1978 #myyearofbirth #world #triumph

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @borys.szyc


Szyc, by wcielić się w postać Kantora, poddaje się charakteryzacji, która trwa nawet do trzech godzin, zależnie od tego, który z etapów życia artysty odtwarza właśnie na planie.

Warszawa, Paryż, Nowy Jork

W obsadzie oprócz Borysa Szyca są m.in. Agnieszka Podsiadlik, Paulina Puślednik, Klara Bielawka, Mariusz Benoit, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Wiktora Zborowski, Jan Frycz, Redbad Klijnstra. Reżysuje Jan Hryniak, scenariusz napisał Łukasz M. Maciejewski, a opieki literackiej podjął się Maciej Pisuk.

Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, scenografię przygotowuje Ryszard Melliwa, za charakteryzację odpowiada Aneta Brzozowska, za kostiumy Małgorzata Zacharska, a muzykę komponuje Włodek Pawlik. W lutym ekipa filmowa będzie pracować jeszcze na planie w Warszawie. Na przełomie marca i kwietnia przeniesie się do Paryża, Florencji oraz Nowego Jorku.

źródło:
Zobacz więcej