Wyszkowski: Kiszczak miał „aureole”, teczki na elitę solidarnościową

– Wiadomo, że Kiszczak dysponował „aureolami”, czyli teczkami na elitę solidarnościową, która z nim przy Okrągłym Stole negocjowała budowę III RP – powiedział w TVP Info Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji w PRL.

Szef IPN: w asyście policji zabezpieczyliśmy w domu Kiszczaka dokumenty dot. „Bolka”

zobacz więcej

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński ogłosił, że we wtorek do IPN zgłosiła się Maria Kiszczak, wdowa po gen. Czesławie Kiszczaku. Twierdziła, że jest w posiadaniu dokumentów dotyczących tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Bolek”. Dokumenty chciała odsprzedać IPN-owi. Prokuratorzy zabezpieczyli już akta.

„Aureole” i ks. Popiełuszko

– Tam od sprawy Wałęsy ważniejsza może być dokumentacja, o której wiem, że Kiszczak ją posiadał. Chodzi o porwanie i zamordowanie księdza Popiełuszki. To dotyczy elity państwa i Kościoła z tego okresu – mówił Wyszkowski.

Dodał, że gen. Kiszczak miał też teczki na elitę solidarnościową. – Wiadomo, że Kiszczak dysponował „aureolami”, czyli teczkami na elitę solidarnościową, która z nim przy Okrągłym Stole negocjowała budowę III RP – zaznaczył.

Według niego wdowa po Kiszczaku „mogła dokonać aktu destrukcji tego układu postkomunistycznego, który jeszcze funkcjonuje”. – On funkcjonuje m.in. w takich instytucjach jak IPN, który powstał do tego, żeby ukrywać prawdę o PRL-u, zbrodniarzach i agenturze, a nie po to, żeby ją ujawniać. Myślę, że teraz panuje straszne zamieszanie u tzw. właścicieli III RP – podsumował.


Więcej informacji w raporcie „Teczki z szafy gen. Kiszczaka”

źródło:
Zobacz więcej